build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Urban Garden - Аеродром
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Urban Garden - Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 234
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 339
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #61 Posted: 22-Apr-2020 at 15:40
Originally posted by kiriOK

Џоле, работата не е само да се пополни просторот со згради...градов во иднина ќе има стравичен дисбаланс во соодносот меѓу нови станбени единици/доселеници и работни места во други сектори кои не се услужна дејност.
Овој ареал требаше да остане како индустријско земјиште и да се надградува со нови парцели и погони...сигурно ќе имаше интерес поради локацијата,наместо да
се градат живеалиште меѓу индустријски објекти кои нема како да се заменат во иднина,железничка пруга и голем булевар...

Може и да се укомпонираат резиденцијалниот дел со делот за погони, со парк измеѓу и нешто слично. Барем јас така мислам.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4398
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #62 Posted: 29-Apr-2020 at 15:14
29.04.2020http://www.goldenart.mk/urbangarden/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4398
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #63 Posted: 06-May-2020 at 11:39


https://www.facebook.com/urbangardenmk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4398
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #64 Posted: 07-May-2020 at 14:11


http://www.goldenart.mk/urbangarden
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4398
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #65 Posted: 12-May-2020 at 15:57
12.05.2020http://www.goldenart.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4398
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #66 Posted: 19-May-2020 at 17:10
19.05.2020

Работите на објектот се одвиваат по посакуваното темпо. Во првиот влез на првиот кат започнавме со поставување на дозни во станови. На вториот кат се глетуваат таваните и ѕидовите, додека пак на 4 и 5 кат се нанесува машински малтер МП75 во кујни и купатила. Со гипсарските работи сме до 5 кат. Во вториот влез на прв кат се поставува довод на вода од системот „Rehau“, на втор кат се монтира бакарна инсталација за греење и ладење, додека пак на четврти кат се спроведуваат кабли во станови.http://www.goldenart.mk/urbangarden/
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 234

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.172 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.