build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Urban Garden - Аеродром
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Urban Garden - Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 345
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5131
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #81 Posted: 03-Jul-2020 at 16:38
Зградата што е прва кога се оди во правец кон Аеродром планираат да е готова до средина на 2021...инаку имаат многу добра изведба,добар квалитет на вградени материјали се надевам истото го применуваат и во рамки на овој комплекс.Ќе видиме во иднина колку други згради ќе никнат во околина на комплексот бидејќи има доста автоперални и некои напуштени објекти кои би можело наскоро да бидат заменети со комплекси згради.
Back to Top
Graditelot View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 17-May-2016
Online Status: Offline
Posts: 59
  Quote Graditelot Quote  Post ReplyReply #82 Posted: 03-Jul-2020 at 19:11
Се согласувам, но таа цементарата на 2км од таму...
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 345

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.