build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Urban Garden - Аеродром
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Urban Garden - Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12345>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4990
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 21-Jan-2020 at 14:28
http://www.goldenart.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4990
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 22-Jan-2020 at 16:25


https://www.facebook.com/RamicInzenering/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4990
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 28-Jan-2020 at 18:25
Од фбBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4990
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 04-Feb-2020 at 17:26
Од фб,чинам веќе трите карабини се до некаде издигнати но од оваа има најмногу слики бидејќи ја градат Голден Арт,другите се мислам на Мега Акустик...https://www.facebook.com/GoldenArtMKD
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4990
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 12-Feb-2020 at 09:56
https://www.facebook.com/urbangardenmk/

Edited by stef4o - 12-Feb-2020 at 09:58
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4990
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 12-Feb-2020 at 13:59


Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4990
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 24-Feb-2020 at 08:18
Од напредокот на градежните работи...https://www.facebook.com/RamicInzenering/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4990
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 26-Feb-2020 at 17:41
Од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4990
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 11-Mar-2020 at 13:27
Тука се работи доста брзо,според планот комплексот треба да биде завршен до средина на 2021...

www.facebook.com/GoldenArtMKD/

Edited by stef4o - 11-Mar-2020 at 13:32
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4990
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 22-Mar-2020 at 13:01
18.03.2020http://www.goldenart.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4990
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 24-Mar-2020 at 08:52
Мислам дека веќе трите карабини се издигнати а сега се работи на деловниот простор кој треба да ги поврзува,до крајот на 2021 се очекува цел комплекс да биде завршен,греењето и ладењето ќе биде со инвертори...https://www.facebook.com/RamicInzenering/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4990
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 31-Mar-2020 at 16:24


http://www.goldenart.mk
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12891
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 03-Apr-2020 at 18:38
Од твитер...

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4990
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 04-Apr-2020 at 10:32
Тука само првата зграда(онаа најдесно е на Голден Арт) и таа се очекува да биде прва завршена,останатите две се на Мега Акустик...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4990
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 09-Apr-2020 at 15:23
Денес минував оттука па направив неколку фотки,досега издигнати се карабините на 2 од 3-те планирани згради очигледно третата зграда која треба да никне меѓу веќе изградените сеуште е во темели.

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4990
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 21-Apr-2020 at 13:48
https://www.facebook.com/urbangardenmk/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4990
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 21-Apr-2020 at 16:11
Мислам дека на овој потег од десната страна на булеваров покрај овој комплекс ќе никнат уште згради бидејќи има голем број на некакви магацини,автоперални кои сигурно ќе бидат срушени за изградба на нови згради.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12891
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 21-Apr-2020 at 16:26
Има тука доста празен простор за пополнување
За сè има вторпат
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 626
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 22-Apr-2020 at 14:20
Џоле, работата не е само да се пополни просторот со згради...градов во иднина ќе има стравичен дисбаланс во соодносот меѓу нови станбени единици/доселеници и работни места во други сектори кои не се услужна дејност.
Овој ареал требаше да остане како индустријско земјиште и да се надградува со нови парцели и погони...сигурно ќе имаше интерес поради локацијата,наместо да
се градат живеалиште меѓу индустријски објекти кои нема како да се заменат во иднина,железничка пруга и голем булевар...
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12891
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 22-Apr-2020 at 15:34
Мојот коментар беше повеќе ироничен.
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.