build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Dreamlux - Карпош
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Dreamlux - Карпош

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Message Reverse Sort Order
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8362
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 24-Jun-2020 at 11:45
од фбhttps://www.facebook.com/groups/883203825068334/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8362
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 04-Jun-2020 at 14:13
https://www.facebook.com/konkrit55/
Back to Top
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 334
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 27-Apr-2020 at 13:33
Ситуација од 25 април.Edited by JovanOdGjorche - 27-Apr-2020 at 13:34
And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13357
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 17-Mar-2020 at 18:55
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8362
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 12-Mar-2020 at 08:09
Од фбhttps://www.facebook.com/konkrit55
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8362
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 31-Jan-2020 at 08:59
https://www.facebook.com/konkrit55
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8362
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 24-Jan-2020 at 13:45
Кој е во можност нека ја преименува нишката во Dreamlux-тоа е називот на комплексот...

-------------------------------------------------------------
Kомплексот DreamLux можеме да го опишеме како уникатна, елегантна и луксузна композиција, која и дава модерен изглед на целата населба. Зеленилото пред комплексот има улога да го разубави просторот, а воедно и да придонесе за смирено и релаксирано чувство.
Становите се разликуваат според квадратурата, од 30 м2 до 140 м2 и се распоредени на 8 ката и поткровје. Сите станови се со обезбеден паркиг простор и се опремени со сигурносни влезни врати и висококвалитетни материјали. Во сите нив е предвидено да има отворен тип на кујна, сопствена тераса и посебен дел за плакари во влезниот хол. Становите на поткровјето се разликуваат од останатите поради нивниот распоред и поголемите тераси.
Удобноста е најважна во секој дом, а тоа се постигнува пред се со идеална температура во домовите. Особено во зимскиот период важно е вашиот стан да биде добро затоплен па така, за разлика од многу нови градби, тука вие имате можност да се греете на градското парно на БЕГ. Градежните материјали, како и термоизолираната фасада и современите повеќекоморни прозорци, обезбедуваат ниска топлинска спроводливост и заштеда на енергија. Овие работи го прават DreamLux енергетски ефикасен објект од класа А.
DreamLux e лоциран во мирен дел, а сепак во близина на центарот на градот, на ул. „Прашка“ од предна страна и бул. „Митрополит Теодосиј Гологанов“ од задната страна, кој го поврзува едниот крај на градот Скопје, со другиот. Оваа локација Ви овозможува брзо и лесно да стигнете до вашата посакувана дестинација, а сепак да уживате во мирот на вашиот дом и околина.

https://www.facebook.com/BiHolding/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8362
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 28-Dec-2019 at 14:47
Од пред десетина дена(од фб)

https://www.facebook.com/Concrete_co
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8362
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 14-Nov-2019 at 17:56
Од фбhttps://www.facebook.com/konkrit55
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8362
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 14-Oct-2019 at 14:40
https://www.facebook.com/konkrit55/?epa=SEARCH_BOX
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13357
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 14-Oct-2019 at 11:16
За сè има вторпат
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3906
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 16-Jul-2019 at 11:25
Конечно нешто ,,друго,, малку креативитет!
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8362
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 16-Jul-2019 at 07:35
Нов станбено-деловен објект во Тафталиџе непосрдено до комплексите Домино и Гранд ПрестижBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8362
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 15-Jul-2019 at 12:45
Нов Станбен комплекс на ул.Прашка-Карпош,непосредно до комплексот Домино и зградата на Trim & Lum(од фб)

Edited by stef4o - 15-Jul-2019 at 12:47
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.157 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.