build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Комплекс Дримлукс (Dreamlux)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Комплекс Дримлукс (Dreamlux)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3279
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Комплекс Дримлукс (Dreamlux)
    Posted: 16-Jul-2019 at 07:35
Нов станбено-деловен објект во Тафталиџе непосрдено до комплексите Домино и Гранд ПрестижBack to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3849
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 16-Jul-2019 at 11:25
Конечно нешто ,,друго,, малку креативитет!
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12484
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 14-Oct-2019 at 11:16
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3279
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 14-Oct-2019 at 14:40
https://www.facebook.com/konkrit55/?epa=SEARCH_BOX
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3279
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 14-Nov-2019 at 17:56
Од фбhttps://www.facebook.com/konkrit55
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3279
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 28-Dec-2019 at 14:47
Од пред десетина дена(од фб)

https://www.facebook.com/Concrete_co
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3279
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 24-Jan-2020 at 13:45
Кој е во можност нека ја преименува нишката во Dreamlux-тоа е називот на комплексот...

-------------------------------------------------------------
Kомплексот DreamLux можеме да го опишеме како уникатна, елегантна и луксузна композиција, која и дава модерен изглед на целата населба. Зеленилото пред комплексот има улога да го разубави просторот, а воедно и да придонесе за смирено и релаксирано чувство.
Становите се разликуваат според квадратурата, од 30 м2 до 140 м2 и се распоредени на 8 ката и поткровје. Сите станови се со обезбеден паркиг простор и се опремени со сигурносни влезни врати и висококвалитетни материјали. Во сите нив е предвидено да има отворен тип на кујна, сопствена тераса и посебен дел за плакари во влезниот хол. Становите на поткровјето се разликуваат од останатите поради нивниот распоред и поголемите тераси.
Удобноста е најважна во секој дом, а тоа се постигнува пред се со идеална температура во домовите. Особено во зимскиот период важно е вашиот стан да биде добро затоплен па така, за разлика од многу нови градби, тука вие имате можност да се греете на градското парно на БЕГ. Градежните материјали, како и термоизолираната фасада и современите повеќекоморни прозорци, обезбедуваат ниска топлинска спроводливост и заштеда на енергија. Овие работи го прават DreamLux енергетски ефикасен објект од класа А.
DreamLux e лоциран во мирен дел, а сепак во близина на центарот на градот, на ул. „Прашка“ од предна страна и бул. „Митрополит Теодосиј Гологанов“ од задната страна, кој го поврзува едниот крај на градот Скопје, со другиот. Оваа локација Ви овозможува брзо и лесно да стигнете до вашата посакувана дестинација, а сепак да уживате во мирот на вашиот дом и околина.

https://www.facebook.com/BiHolding/
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.