build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Dreamlux - Карпош

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 4>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Dreamlux - Карпош
    Posted: 15-Jul-2019 at 12:45
Нов Станбен комплекс на ул.Прашка-Карпош,непосредно до комплексот Домино и зградата на Trim & Lum(од фб)

Edited by stef4o - 15-Jul-2019 at 12:47
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 16-Jul-2019 at 07:35
Нов станбено-деловен објект во Тафталиџе непосрдено до комплексите Домино и Гранд ПрестижBack to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 4033
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 16-Jul-2019 at 11:25
Конечно нешто ,,друго,, малку креативитет!
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14321
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 14-Oct-2019 at 11:16
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 14-Oct-2019 at 14:40
https://www.facebook.com/konkrit55/?epa=SEARCH_BOX
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 14-Nov-2019 at 17:56
Од фбhttps://www.facebook.com/konkrit55
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 28-Dec-2019 at 14:47
Од пред десетина дена(од фб)

https://www.facebook.com/Concrete_co
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 24-Jan-2020 at 13:45
Кој е во можност нека ја преименува нишката во Dreamlux-тоа е називот на комплексот...

-------------------------------------------------------------
Kомплексот DreamLux можеме да го опишеме како уникатна, елегантна и луксузна композиција, која и дава модерен изглед на целата населба. Зеленилото пред комплексот има улога да го разубави просторот, а воедно и да придонесе за смирено и релаксирано чувство.
Становите се разликуваат според квадратурата, од 30 м2 до 140 м2 и се распоредени на 8 ката и поткровје. Сите станови се со обезбеден паркиг простор и се опремени со сигурносни влезни врати и висококвалитетни материјали. Во сите нив е предвидено да има отворен тип на кујна, сопствена тераса и посебен дел за плакари во влезниот хол. Становите на поткровјето се разликуваат од останатите поради нивниот распоред и поголемите тераси.
Удобноста е најважна во секој дом, а тоа се постигнува пред се со идеална температура во домовите. Особено во зимскиот период важно е вашиот стан да биде добро затоплен па така, за разлика од многу нови градби, тука вие имате можност да се греете на градското парно на БЕГ. Градежните материјали, како и термоизолираната фасада и современите повеќекоморни прозорци, обезбедуваат ниска топлинска спроводливост и заштеда на енергија. Овие работи го прават DreamLux енергетски ефикасен објект од класа А.
DreamLux e лоциран во мирен дел, а сепак во близина на центарот на градот, на ул. „Прашка“ од предна страна и бул. „Митрополит Теодосиј Гологанов“ од задната страна, кој го поврзува едниот крај на градот Скопје, со другиот. Оваа локација Ви овозможува брзо и лесно да стигнете до вашата посакувана дестинација, а сепак да уживате во мирот на вашиот дом и околина.

https://www.facebook.com/BiHolding/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 31-Jan-2020 at 08:59
https://www.facebook.com/konkrit55
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 12-Mar-2020 at 08:09
Од фбhttps://www.facebook.com/konkrit55
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14321
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 17-Mar-2020 at 18:55
За сè има вторпат
Back to Top
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 475
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 27-Apr-2020 at 13:33
Ситуација од 25 април.Edited by JovanOdGjorche - 27-Apr-2020 at 13:34
And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 04-Jun-2020 at 14:13
https://www.facebook.com/konkrit55/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 24-Jun-2020 at 11:45
од фбhttps://www.facebook.com/groups/883203825068334/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 21-Jul-2020 at 13:07
зошто бе на 98 квадрати простор решаваш да ги натераш луѓето да влегуваат директно в кујна?од твитер
Back to Top
ehrlich View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 1365
  Quote ehrlich Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 21-Jul-2020 at 14:32
Распоредов во станов е толку глуп што не знам од кај да тргнам...
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5381
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 21-Jul-2020 at 15:38
Распоредот на станот е преглуп, ама тоа дека влегуваш во светол простор како огромната дневна не е воопшто лош пристап. Зградите од СФРЈ со тесните темни ходничиња ми се нешто сосем нејасно во нашата држава, па и во Србија. Нормален стан во светот не ни има ходник, тоа е сосем непотребно потрошен простор.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7808
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 21-Jul-2020 at 17:36
Originally posted by гитардемон

Распоредот на станот е преглуп, ама тоа дека влегуваш во светол простор како огромната дневна не е воопшто лош пристап. Зградите од СФРЈ со тесните темни ходничиња ми се нешто сосем нејасно во нашата држава, па и во Србија. Нормален стан во светот не ни има ходник, тоа е сосем непотребно потрошен простор.
се согласувам скроз, особено за ходниците и нешто што највеќе ми смета, тесните и долги заградени кујни
НО, мора да увидиме за 98 квадрати, колку само е неискористен просторот, има само две спални соби, купатило и тоалет во кои едвај ќе се свртиш, а цела четвртина и јаче од квадратурата, оди во балконот (ќе биде забавно да гледаме како ќе го испозаградат)
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 2053
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 22-Jul-2020 at 14:44
Каде отишле квадратите во станов??
Само една детска на 98 квадрати...
Од седерње до телевизор во дневна максимум 4м...
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7808
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 22-Jul-2020 at 19:23
Originally posted by alexsend

Каде отишле квадратите во станов??
Само една детска на 98 квадрати...
Од седерње до телевизор во дневна максимум 4м...
тоа и мене ме чудеше, можеби лошо се димензионирани елементите во станот, мада, јас мислам дека е главно поради балконот, кој е четвртина од цел стан и може повеќе
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 4>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.