build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Dreamlux - Карпош

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 15-Mar-2021 at 11:22


https://www.facebook.com/nomino
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 15-Mar-2021 at 17:52
https://www.instagram.com/stories/baukop.dooel/
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 847
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 15-Mar-2021 at 21:16
Убаво изгледа.
Back to Top
carver91 View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 09-Mar-2015
Online Status: Offline
Posts: 138
  Quote carver91 Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 15-Mar-2021 at 22:52
не забележав зеленило на брошури...добар дизајн сепак.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 24-Mar-2021 at 18:34
Квалитетен и модерен дом, како изгледа комплексот Дримлукс (ФОТО)

https://www.mkd.mk/makedonija/ekonomija/kvaliteten-i-moderen-dom-kako-izgleda-kompleksot-drimluks-foto
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 02-Apr-2021 at 12:47


https://www.pazar3.mk
Back to Top
Phiko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Aug-2020
Online Status: Offline
Posts: 168
  Quote Phiko Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 12-Apr-2021 at 13:08
Денешна, малце по оддалеку:

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14321
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 24-Apr-2021 at 19:05
Зградава е интересна однадвор, разиграна, за квалитетот не знам

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 25-Apr-2021 at 13:32
Мислам дека е со фин квалитет на вградени материјали,но искрено не ми се допадна распоредот на становите,некако директ има влез во кујна или имаше и некои други непрактични моменти.Надворешно е топ
Денес ги местат балконските огради на северната страна
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 11-May-2021 at 17:52
https://www.facebook.com/nomino/
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14321
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 23-May-2021 at 16:51


За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14321
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 15-Jun-2021 at 19:18
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 29-Jun-2021 at 06:58


https://reklama5.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 25-Aug-2021 at 15:54
Поглед од Домино кон објектов

https://propertyone.mk/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 06-Oct-2021 at 06:56


https://www.facebook.com/StariKarposhani/videos/1070400743702831
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 10-Oct-2021 at 13:30


https://www.facebook.com/NezavisniZaKarpos/videos/423801892464545
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14321
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 16-Jan-2022 at 18:11


За сè има вторпат
Back to Top
doncho View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 16-Jan-2021
Online Status: Offline
Posts: 96
  Quote doncho Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 16-Jan-2022 at 22:34
Ова испадна многу еднолична, како одморалиште. Требало да ја разиграат малце. Иако не би требало да се жалиме бидејќи е подобра од 90% што се гради.
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7808
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 17-Jan-2022 at 16:13


сепак ова е една од подобрите фасади од објекти од овој габарит, не треба многу далеку да отидеш, само компиите погледни му ги па ќе ти стане јасно зошто ни се ниски стандардите
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14321
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 17-Jan-2022 at 17:38
Во суштина, зградата е со Г облик, два правоаголника, па со балконите е направен обид да се разигра малку. Вака фино изгледа, но колку ќе бидат практични ваквите балкони ќе теба допрва да се види. А уште ако фатат да ги преградуваат и застаклуваат, е тогаш...
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.096 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.