build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Спортски
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Градски базен Охрид

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 529
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Градски базен Охрид
    Posted: 24-Dec-2018 at 10:07
17.02.2017
извор: фејсбук страницата на Никола Бакрачески - градоначалник на Охрид
--------------24.12.2018
--------------

Интензивно продолжи градбата на градскиот базен во Охрид. Се чини тивко продолжи целата работа после година и пол стагнација и скапување на градежниот материјал. Се работи 7 дена во неделата, а колку што успеав да видам изведувач е Бауер БГ. Не памтам дали тие беа од стартот или ги променија во меѓувреме.

Gradski bazen Ohrid by ironm, on Flickr

Gradski bazen Ohrid by ironm, on Flickr

Gradski bazen Ohrid by ironm, on Flickr

Gradski bazen Ohrid by ironm, on Flickr


Edited by ironm - 08-Aug-2019 at 09:43
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 529
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 08-Jan-2019 at 20:13
Gradski bazen Ohrid by ironm, on Flickr
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 529
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 31-Mar-2019 at 10:50
Апдејт за градскиот базен во Охрид


Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 529
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 19-May-2019 at 13:21
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 529
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 07-Aug-2019 at 19:32
Ова е денешна состојба


Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.039 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.