build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Деловни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Premium Center (Мак Ауто Стар)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 4>
Author
Message Reverse Sort Order
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 224
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Premium Center (Мак Ауто Стар)
    Posted: 14-Jun-2020 at 19:13
Сега ајде уште реклами фалат
And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1933
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 14-Jun-2020 at 18:27
До менталитетот е, ние стално на крај заебуваме!
Не е само со фудбал и ракомет во второ полувреме, и со корона исто и со проективе...
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12962
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 14-Jun-2020 at 18:05
Не издржа срце јуначко да не направи поткровје од лим

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5545
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 05-Apr-2020 at 15:43
Неколку интересни рендери од проектовод фб на Ателје Ајвар
Back to Top
ehrlich View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 926
  Quote ehrlich Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 04-Oct-2019 at 16:23
Таа во Каунас е далеку поубава
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4698
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 03-Oct-2019 at 21:41
Значи двете слики на Џоле се од истата зграда во Литванија. Малку поназад е зградата кај нас.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1933
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 03-Oct-2019 at 19:20
Лелелелеле бруки за проектантите хахаха
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
Dzeksi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Apr-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 389
  Quote Dzeksi Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 03-Oct-2019 at 13:31
si licat malku povekje
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12962
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 03-Oct-2019 at 09:30
Деловна зграда во Каунас, Литванија:Си личат малку

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5545
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 22-Sep-2019 at 10:40
Уште неколку од фбBack to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1933
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 06-Sep-2019 at 08:35
Земи предвид и локација. Оваа зграда во центар би била 5/10, тука е 10/10
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
Enzo View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 25-Jun-2019
Online Status: Offline
Posts: 57
  Quote Enzo Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 05-Sep-2019 at 10:29
Originally posted by xnx

ne znam kako ve vozbuduvaat vakvi dosadni i obicni zgradi ama sepak se slagam deka e podobro otkolku idiotizmi kako FON i slicnite.

Брат ми,си видел ти нешто вонсериско,светско и возбудливо да се гради во градов ?
Толку сме отепани од господ,и застанати едно 60-120 години уназад (според архитектура,за друго сме и повеќе) што и ова изгледа пристојно.

Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1912
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 05-Sep-2019 at 07:09
ne znam kako ve vozbuduvaat vakvi dosadni i obicni zgradi ama sepak se slagam deka e podobro otkolku idiotizmi kako FON i slicnite.
Back to Top
Enzo View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 25-Jun-2019
Online Status: Offline
Posts: 57
  Quote Enzo Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 04-Sep-2019 at 18:28
Ми прави мерак објектов,се надевам дека како таков ќе даде поттик на пример тие нивите,трњата после ФОН,до Хилтон да не зеат така туку да се оформи овој простор,модерно.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5545
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 04-Sep-2019 at 18:10
Од нивната веб страна

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5545
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 04-Sep-2019 at 18:07

Македонија доби „Премиум“ деловен центар

Мак Аутостар компанијата инвеститор, на јубилејот на 25 години од своето постоење и официјално го пушти во употреба новиот деловен центар Премиум, наменет за изнајмување работен простор, кој се простира на 7 спрата со вкупна корисна површина од 12.000 м2 и подземен паркинг простор на 3 нивоа од 5.000 м2.Мак Аутостар компанијата инвеститор, на јубилејот на 25 години од своето постоење и официјално го пушти во употреба новиот деловен центар Премиум, наменет за изнајмување работен простор, кој се простира на 7 спрата со вкупна корисна површина од 12.000 м2 и подземен паркинг простор на 3 нивоа од 5.000 м2.На свеченото отворање присуствуваа градоначалникот на Гази Баба, Борис Георгиевски, заменикот германскиот амбасадор во нашава земја Ото Граф, како и бројни претставници на бизнис заедницата и медиумите.

Објектот кој се наоѓа пред салонот на Мерцедес во Скопје, нуди извонредни работни услови, граден според високи светски стандарди кои овозможуваат премиум услови во работната средина. Огромна предност кај овој објект е неговата внатрешна функционалност, односно можноста за флексибилно внатрешно уредување според желба на компанијата.

Освен извонредната функционалност, деловниот центар Премиум, нуди и значителна заштеда на енергија, како и поголема еколошка одржливост. Во таа насока, како извор на греење и ладење на објектот се користат топлински пумпи кои овозможуваат истовремено греење или ладење на различни простории.

Стаклата на прозорците овозможуваат висока пропустливост на светлина, а ниска спроводливост на топлина и заштита од УВ зрачење.

Исто така, деловниот центар Премиум нуди и фитнес сала, која располага со 15-тина најсовремени справи, а во план е отворање и современ панорамски ресторан само за вработените во деловниот центар.Имајќи го предвид капацитетот на објектот, како и актуелниот проблем со паркирањето во нашиот град, особено внимание е посветено токму на ова прашање, поради што објектот располага со подземна гаража на 3 нивоа, со капацитет од вкупно 130 возила, како и надворешен паркинг за 60 возила.

https://www.novamakedonija.com.mk/ekonomija/македонија-доби-премиум-деловен-ц/?fbclid=IwAR1UBzuqGJA6QPxee9P8FoadMnTV01vT9Opb84Raan2ZQ83shIAV76wTREw
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12962
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 04-Sep-2019 at 16:45


Уште неколку од нивната фб страница

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12962
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 04-Sep-2019 at 09:15
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12962
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 28-Jul-2019 at 20:34
Зградава е завршена и пуштена во употреба. Фино испадна, иако бев скептик на почетокот, а влезот е премногу скромен, незабележлив.

влезот

Стаклениот дел долу (првиот кат) е изложбен салон за коли.
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12962
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 09-Feb-2019 at 18:51


За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 4>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.137 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.