build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Изградба и ентериери
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Трансформација на тип на земјиште
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Трансформација на тип на земјиште

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
zlatko_k View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 11-Mar-2014
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 20
  Quote zlatko_k Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Трансформација на тип на земјиште
    Posted: 08-Sep-2019 at 14:25
Здраво,

дали некој имал искуство или знае што е потребно и која е постапката за
трансформација на тип на земјиште т.е. од моментална ознака, на парцелата во катастар, како „овоштарник“ во земјиште на кое би можело да се изгради викендица?

Благодарам.

Поздрав.
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.047 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.