build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Smart Home - Кисела Вода

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8362
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Smart Home - Кисела Вода
    Posted: 18-Jun-2019 at 07:20
Нов станбен објект кој треба да се гради во Кисела Вода на ул.Вера Јоциќ бб(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8362
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 06-Oct-2019 at 11:42
Објектот Кисела Вода се наоѓа на 1.5km од Собранието на РМ, во населба Кисела Вода во непосредна близина на средното економско-правно училиште Васил Антевски Дрен (поранешно Борис Кидрич).

Објектот ќе располага со 26 станбени единици поделени во 5 нивоа и тоа: приземје, 1 кат, 2 кат, 3 кат и поткровје со различна станбена површина.

Становите се со површина од 35,8м2 до 85м2+57,2м2 сопствен двор за становите на поткровје

Објектот Кисела Вода се наоѓа на 1.5km од Собранието на РМ, во населба Кисела Вода во непосредна близина на средното економско-правно училиште Васил Антевски Дрен (поранешно Борис Кидрич).

Објектот ќе располага со 26 станбени единици поделени во 5 нивоа и тоа: приземје, 1 кат, 2 кат, 3 кат и поткровје со различна станбена површина.

Становите се со површина од 35,8м2 до 85м2+57,2м2 сопствен двор за становите на поткровје

Прозорите во објектот ќе бидат изработени од 8 коморен профил и 2 коморно стакло со К заштита, кое обезбедува заштита од сончеви зраци, топлина и надворешни звуци.
Во објектот е предвидено да има високо квалитетен дабов паркет прва класа.

Во секој стан ќе биде поставена инсталација за поврзување со соларни панели. Инсталацијата за сончеви колектори (соларни панели) ќе биде од исклучително значење во поглед на заштедата на парите за плаќање на сметките за електрична енергија. Од друга страна, со помош на колекторите во Вашиот дом ќе биде обезбедена топла вода во било кое време од денот и во било кое годишно време.

Најиновативното решение на Smart Home и IP Технологијата ќе биде имплементирано во секој стан кое вклучува 7″ мулти-функционален таблет за контрола на видеодомофонијата и контрола на Smart Home апликацијата што подразбира контрола на сите светла, цела струја, бојлер, клима, од самиот дом, или надвор од домот. Паметната видеодомофонија Ви овозможува увид на влезот и на вашите посетители, да разговарате со нив и да им отворите врата дури и кога сте надвор од домот.

Рендерите и локацијата во продолжение...

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8362
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 06-Oct-2019 at 11:44
Фази на изградба...https://www.facebook.com/craneng/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8362
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 16-Oct-2019 at 07:14
Од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8362
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 02-Nov-2019 at 13:06
Од фб

https://www.facebook.com/craneng/?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8362
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 03-Dec-2019 at 07:53
Од фбhttps://www.facebook.com/craneng/
Back to Top
MKDSTRUGA View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Jun-2018
Online Status: Offline
Posts: 154
  Quote MKDSTRUGA Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 03-Dec-2019 at 19:36
Bezgreden sistem. Ke zastedat na materijal, ke go prodadat kako estetski poubav a nema da vi kazat deka vo albanija 90% od zgradite ko padnaa od zemjotresot bile gradeni po ovoj princip bez horizontalni gredi. Od sega treba da im se sobereme i da im go ourneme gjubrevo.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8362
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 13-Dec-2019 at 08:11


https://www.facebook.com/craneng
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8362
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 24-Dec-2019 at 17:24
од фбBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8362
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 29-Dec-2019 at 19:42
https://www.facebook.com/craneng/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8362
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 10-Feb-2020 at 17:32


https://www.facebook.com/craneng/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8362
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 27-Feb-2020 at 08:07


https://www.facebook.com/craneng
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8362
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 23-May-2020 at 09:12
https://www.facebook.com/craneng/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8362
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 15-Aug-2020 at 14:11
Веќе работат на фасадатаhttps://www.facebook.com/craneng
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8362
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 11-Sep-2020 at 10:43


https://www.facebook.com/craneng
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8362
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 11-Sep-2020 at 15:46
Уште една...https://www.facebook.com/craneng
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8362
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 15-Sep-2020 at 14:37
Изворно од твитер

-------------------------------
Што пие кафана? Не само што не се влегува во кујна туку истата има и прозор! И не е трособен во 50кв.

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8362
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 13-Oct-2020 at 08:47


https://www.facebook.com/craneng
Back to Top
nikola21m View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 04-Oct-2020
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3
  Quote nikola21m Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 14-Oct-2020 at 23:58
Originally posted by stef4o

Изворно од твитер

-------------------------------
Што пие кафана? Не само што не се влегува во кујна туку истата има и прозор! И не е трособен во 50кв.Ух ова и не е така лошо, ми се допаѓа ептен. Имав пишувано дека баш не ја обожавам Кисела Вода но ова ми фати око и би размислил повторно.

Имаш повеќе инфо за овој дел од општината? не сум бил никогаш натака..
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8362
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 15-Oct-2020 at 06:55
Па ни јас не движам многу често во тој дел,чинам има во околина уште неколку вакви куќи кои ќе прераснат во вакви зградички од по 4 ката.Во близина ти е средното економско,студентскиот дом Пелагонија,имаш неколку самопослуги плус преку булеварот ти се Веро и Стокомак.Незнам друго што подетално те интересира за тој дел ова е вака општо што го знам за тој потег.Искрено ни јас многу не ја преферирам Кисела Вода но во овој дел имам неколку пати минувано па затоа споедлив тоа што знам.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.