build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Паркинзи и гаражи
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Катна гаража кај Нова Македонија

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Message Reverse Sort Order
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5092
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Катна гаража кај Нова Македонија
    Posted: 10-Jun-2020 at 12:07


https://www.facebook.com/grushinakompani/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5092
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 05-Jun-2020 at 11:10


https://www.facebook.com/grushinakompani/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5092
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 04-Jun-2020 at 12:01
rek/lama5.mk
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1931
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 27-May-2020 at 20:21
Живеам близу паркингот
Поради Банката и министерствата во работно време често и да нема место за влез. После 5 нема речиси никој и рампата не ни работи после 8/9

Како и да е, небитно...
Битно е само тоа колку паркинг места ќе има во катната? И колкав капацитет има сегашниот паркинг па да направиме споредба за во иднина. Лично не ми се верува дека капацитетот на катната е приближен до паркингот кој треба да го замени.
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7260
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 26-May-2020 at 20:35
Originally posted by alexsend

Помини во работен ден во работно време.
После 4/5 да, нема никој затоа не ни работи рампата.
Уште малку време фали за да и последните мохиканци да сватат дека нема паркинг безпари во центар
зборам од искуство, не од статисктички податоци, од се што сум видел, полно било само крилото најблиску до паркот
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7260
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 26-May-2020 at 20:34
Originally posted by Џоле

Originally posted by alexsend

Тука мора да има катна гаража. Паркингот на фотографијата погоре нема да постои за некоја година.


Што ќе се случи со паркингот? Ќе се гради тука нешто или? Малку сум неупатен за ова. Или да не е поради кружниот тек и подземниот булевар кај Лимак?
да, предвиден е просторот за кружниот тек
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12905
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 26-May-2020 at 19:26
Originally posted by alexsend

Тука мора да има катна гаража. Паркингот на фотографијата погоре нема да постои за некоја година.


Што ќе се случи со паркингот? Ќе се гради тука нешто или? Малку сум неупатен за ова. Или да не е поради кружниот тек и подземниот булевар кај Лимак?
За сè има вторпат
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1931
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 26-May-2020 at 19:14
Помини во работен ден во работно време.
После 4/5 да, нема никој затоа не ни работи рампата.
Уште малку време фали за да и последните мохиканци да сватат дека нема паркинг безпари во центар

Edited by alexsend - 26-May-2020 at 19:15
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7260
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 25-May-2020 at 20:45
Originally posted by alexsend

Тука мора да има катна гаража. Паркингот на фотографијата погоре нема да постои за некоја година.
па добро, паркингот реално и не беше многу користен, секој пат кога ќе сум го видел бил полупразен
настрана од тоа, мора да се направи стратегија како да се стимултираат граѓаните да паркираат во новите гаражи, инаку, ќе си стоиме со празни гаражи што по некоја година се претвараат во канцелариички
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1931
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 25-May-2020 at 20:02
Тука мора да има катна гаража. Паркингот на фотографијата погоре нема да постои за некоја година.
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 295
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 25-May-2020 at 16:31
Го затворија видикот према еден од ретките саглам реновирани објект во Скопје.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5092
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 25-May-2020 at 16:29


https://reklama5.mk/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5092
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 09-May-2020 at 16:00
Извадоци од видео од денешното бетонирање

https://www.facebook.com/grushinakompan
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5092
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 06-May-2020 at 09:12
Извадок од едно видео,може да се види до каде е изградбата на карабината десно на фотката

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12905
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 09-Apr-2020 at 15:15
За сè има вторпат
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Online
Posts: 421
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 26-Mar-2020 at 20:35
Originally posted by гитардемон

И скоро половина од тој простор ќе биде деловен.

Само да не биде вака, па дури и да е недоволно практично користењето на гаражата, на крајот на краиштата е битно да е катна каража за да има доволно места за паркирање.
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4669
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 26-Mar-2020 at 20:31
И скоро половина од тој простор ќе биде деловен.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1931
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 26-Mar-2020 at 19:07
Катната гаража е неопходно да се изгради имајќи предвид дека целиот паркинг и мал парк од карши ќе ги нема кога ќе се изгради влезот за во подземниот булевар.
Но сепак лекции слабо учиме...
Повторно голема катност, а мала површина по кат...
Тој вид на катни гаражи е многу непрактичен, кој бил во Беко и во катната кај ССМ знае за што зборам...
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5092
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 26-Mar-2020 at 15:41
Тука веќе се издигнати неколку плочи,денес се бетонираат платна и столбови...неколку извадоци од едно видео од текот на градежните активностиhttps://www.facebook.com/grushinakompani
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5092
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 24-Jan-2020 at 13:38
Бетонирање на столбови и платна кон прва надземна плоча,наскоро ќе биде видливо над тарабите

https://www.facebook.com/grushinakompani
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.