build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Паркинзи и гаражи
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Катна гаража кај Нова Македонија
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Катна гаража кај Нова Македонија

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1933
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 26-May-2020 at 19:14
Помини во работен ден во работно време.
После 4/5 да, нема никој затоа не ни работи рампата.
Уште малку време фали за да и последните мохиканци да сватат дека нема паркинг безпари во центар

Edited by alexsend - 26-May-2020 at 19:15
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12954
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 26-May-2020 at 19:26
Originally posted by alexsend

Тука мора да има катна гаража. Паркингот на фотографијата погоре нема да постои за некоја година.


Што ќе се случи со паркингот? Ќе се гради тука нешто или? Малку сум неупатен за ова. Или да не е поради кружниот тек и подземниот булевар кај Лимак?
За сè има вторпат
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7311
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 26-May-2020 at 20:34
Originally posted by Џоле

Originally posted by alexsend

Тука мора да има катна гаража. Паркингот на фотографијата погоре нема да постои за некоја година.


Што ќе се случи со паркингот? Ќе се гради тука нешто или? Малку сум неупатен за ова. Или да не е поради кружниот тек и подземниот булевар кај Лимак?
да, предвиден е просторот за кружниот тек
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7311
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 26-May-2020 at 20:35
Originally posted by alexsend

Помини во работен ден во работно време.
После 4/5 да, нема никој затоа не ни работи рампата.
Уште малку време фали за да и последните мохиканци да сватат дека нема паркинг безпари во центар
зборам од искуство, не од статисктички податоци, од се што сум видел, полно било само крилото најблиску до паркот
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1933
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 27-May-2020 at 20:21
Живеам близу паркингот
Поради Банката и министерствата во работно време често и да нема место за влез. После 5 нема речиси никој и рампата не ни работи после 8/9

Како и да е, небитно...
Битно е само тоа колку паркинг места ќе има во катната? И колкав капацитет има сегашниот паркинг па да направиме споредба за во иднина. Лично не ми се верува дека капацитетот на катната е приближен до паркингот кој треба да го замени.
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5480
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 04-Jun-2020 at 12:01
rek/lama5.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5480
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 05-Jun-2020 at 11:10


https://www.facebook.com/grushinakompani/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5480
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 10-Jun-2020 at 12:07


https://www.facebook.com/grushinakompani/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5480
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 17-Jul-2020 at 10:54
ДенешниBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5480
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 30-Jul-2020 at 15:28
Може да се види карабината од гаражава,веќе речиси и да ја достигна потребната висина

https://www.facebook.com/halkinsurance/
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.