build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени објекти - Капитол Инженеринг

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 7>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14161
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Станбени објекти - Капитол Инженеринг
    Posted: 18-Dec-2015 at 15:38
Во Карпош, спроти техничките/технолошките факултети:Edited by stef4o - 09-Apr-2022 at 13:59
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14161
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 26-Mar-2017 at 20:23
Карпош, спроти факултетите (Машински, Електро итн.)

Edited by stef4o - 09-Apr-2022 at 14:40
За сè има вторпат
Back to Top
anonimen View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 10-Mar-2012
Online Status: Offline
Posts: 58
  Quote anonimen Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 20-Aug-2017 at 17:59
Roll%20eyes Capitol inzenering (lokacija MiDa)
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14161
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 27-Feb-2018 at 19:59
На фејсбук страницата на Капитол Инженеринг наидов на следнава информација:

Ви го претставуваме новиот објект на Капитол Инженеринг, кој е веќе во градба и се наоѓа на ул. ''Рајко Жинзифов'' бр. 20 спроти Градежен Факултет.


Станува збор за оваа локација (малата куќа/зградичка)

https://www.google.com/maps/@41.9991473,21.4186141,3a,70.4y,297.67h,96.75t/data=!3m6!1e1!3m4!1sgrGFLT1_hWVUQkFIgcKsvg!2e0!7i13312!8i6656

Според она што го изградија во Карпош кај факултетите, очекувам да биде интересно здание. Рендери:

https://www.facebook.com/Kapitol-Inzenering-243239432523208/
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15065
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 04-Jul-2018 at 19:21
На ул.Рајко Жинзифов спроти Градежен факултет(превземено од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15065
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 07-Oct-2018 at 14:06
Нов станбен објект на ул.Никола Тримпаре бр 15(веројатно ќе се урива некоја куќа за изведба на овој објект на Капитол Инженеринг)Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14161
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 07-Oct-2018 at 22:18
Одлично изгледа на рендеров, баш ме интересира дали и крајниот исход ќе биде ваков.
За сè има вторпат
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 08-Oct-2018 at 10:39
@stef4o

од кај ги ископа рендерите ако не тајна? имам разбрано за оваа локација и баш очекував повеќе информации кога ќе се почне со градба. Да не имаш уште некоја информација? Рендерите се супер.


Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15065
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 08-Oct-2018 at 11:12

Рендерите ги има на нивната веб страна инаку немам подетално инфо кога треба да почне реализацијата на проектот.Се надевам дека ќе се држат до рендерите а мислам дека на ул.Рајко Жинзифов веќе е во завршна фаза еден нивен проект па веројатно кога ќе го завршат во целост ќе почнат на новата локација.
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 08-Oct-2018 at 11:14

Неможев да ги најдам кај нив затоа те прашав

http://capitalgroup.mk/


Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15065
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 08-Oct-2018 at 11:31

kapitolinzenering.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15065
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 09-Oct-2018 at 08:59
Во Буњаковец(зад Универзална) во фаза на градбаBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15065
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 26-Dec-2018 at 09:12
Зградата на Капитол Инженеринг на ул.Рајко Жинзифов,спроти Градежен факултет(од фб)


Back to Top
lazar4e View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 10-Aug-2018
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote lazar4e Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 26-Dec-2018 at 09:29
Зградите на Капитол Инженеринг имаат посебен изглед, вклучувајки ја оваа. Можеби е инајубава зграда во Скопјево
Back to Top
Мартин View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Jan-2009
Online Status: Offline
Posts: 366
  Quote Мартин Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 26-Dec-2018 at 18:44
Браво! Еден од малкуте убави примери.

Edited by Мартин - 26-Dec-2018 at 18:44
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14161
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 27-Dec-2018 at 19:31
Ако не се лажам, дизајнот (проектирањето) на зградава е на студиото Attica Architects од Скопје, кои во последно време имаат многу добри згради низ градов. Наназад во нишкава има објавено неколку примери, а можете и да ги побарате на Инстаграм, таму редовно објавуваат фотографии од своите проекти.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15065
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 27-Dec-2018 at 20:09

Tocno,Attika Architects se proektantite,vo posledno vreme imaat dosta dobri proekti i vo princip Kapitol Inzenering imaat ubavi zgradi i ostanuvaat dosledni na renderite. Naskoro treba da pocnat na ul.Nikola Trimpare,a mozebi i veke se pocnati.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15065
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 11-Jan-2019 at 09:05
Објектот на Капитол Инженеринг спроти Градежен факултет(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15065
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 01-Apr-2019 at 18:17
Еве уште еден одлично изведен објект близу Градежен факултет од Капитол Инженеринг(од фб)А имаат најава за уште еден според мене уште посолиден на ул.Никола Тримпаре бр.15,само штета што не ги откупуваат повеќе парцели во исто маало и да се направи убав спој туку се распрснати низ многу места,некои за жал затворени со некои погрди голубарници и не доаѓаат до изразBack to Top
Kid_A View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Nov-2014
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 452
  Quote Kid_A Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 01-Apr-2019 at 18:20
Навистина предобро
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 7>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.297 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.