build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Луна - Ново Маало
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Луна - Ново Маало

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 9>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12588
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Луна - Ново Маало
    Posted: 16-Jul-2019 at 12:03
Во Ново Маало изгледа наскоро ќе почне изградбата на првата зграда,се работи за парцелата што е непосредно до Веро Центар и Катната гаража на бул.Кочо Рацин.Деновиве просторот се оградува сеуште нема истакнато рендери.
Еве денешниBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12588
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 18-Jul-2019 at 11:59
Парцелата во Ново Маало е целосно оградена,нема инфо кој и што ќе гради

Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 712
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 18-Jul-2019 at 13:10
Проверив во ДУП-от. Зградата е станбена со приземје, 8 ката + поткровје.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12588
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 18-Jul-2019 at 16:35
Да станбена ќе биде,еве уште една фотка почнале со ископ(од фб)

Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3962
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 18-Jul-2019 at 19:16
Originally posted by stef4o

Да станбена ќе биде,еве уште една фотка почнале со ископ(од фб)


Аман веќе нцнц никако да се гради нешто поадекватно за еден центар пример хотел или слично барем кога имаме среќа што сеуште тој дел не е градено. Ајде сега зграда на ТИТОСТИЛ и тамам добродојдовте во Балкан.
Back to Top
Enzo View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 25-Jun-2019
Online Status: Offline
Posts: 57
  Quote Enzo Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 18-Jul-2019 at 20:01
Хаха титостил.....и да знаеш. Не очекувам да биде нешто поарна од онаа пред железничка,гол бетон исфарбан во жолто или зелено или нешто шабанско така.

Инаку тој дел баш очекувам да го докусурат сега,ќе го комплетираат со уште некоја зградичка покрај паркингот на Веро,кај тоа лименото здружение за инвалиди или што е и празната кај злате кафана.

Edited by Enzo - 18-Jul-2019 at 20:04
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 18-Jul-2019 at 22:51
Според катастарт Луна корпорација е сопственик на првите парцели до булеварот.
Back to Top
Théoden View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 340
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 19-Jul-2019 at 12:43
Originally posted by my Macedonia


Аман веќе нцнц никако да се гради нешто поадекватно за еден центар пример хотел или слично барем кога имаме среќа што сеуште тој дел не е градено. Ајде сега зграда на ТИТОСТИЛ и тамам добродојдовте во Балкан.


Стариот ДУП таму предвидуваше деловни згради. Планот имаше можност да се преработи, но не претрпе речиси никакви измени.


Edited by Théoden - 19-Jul-2019 at 12:47
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12588
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 04-Aug-2019 at 09:26
Денешна од градилиштето во Ново Маало поред бул.Кочо Рацин направен е ископ но не многу длабокBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12588
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 26-Sep-2019 at 12:19
Градилиштето во Ново Маало од денес повторно продолжија со ископBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12588
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 01-Oct-2019 at 13:41
На градилиштето во Ново Маало поред бул.Кочо Рацин донесена е машина за набивање шипови

Back to Top
team17 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 23-Mar-2015
Online Status: Offline
Posts: 19
  Quote team17 Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 01-Oct-2019 at 13:45
табла има да видиме што ќе се гради?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12588
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 01-Oct-2019 at 13:52

Нема табла,според планот станува збор за зграда П+9К+ПК.Би требало наскоро да постават табла,веќе 3 месеци постои градилиштево.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12588
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 06-Oct-2019 at 10:55
Градилиштето во Ново Маало,веќе почнаа со набивање шипови,очигледно зградата ќе биде залепена до тротоарот барем според направениот ископ само незнам зошто веќе не стават табла/рендер за тоа каква зграда е во план да никне,толку ли е тешко

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12588
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 07-Nov-2019 at 07:58
За новото градилиште во Ново Маало,зградата ќе биде поред самиот тротоар бидејќи меѓу неа и гаражата треба да се пробива улицата Светозар Марковиќ која моментално е слепа уличкаBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12588
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 14-Nov-2019 at 13:43
Конечно поставен рендер на градилиштето во Ново Маало,не е баш многу добро испаднат приказот на зградата,инвеститор е Луна Корпорација

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12588
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 21-Nov-2019 at 07:54
Од градилиштето во Ново Маало(од фб)https://www.facebook.com/Nuni-Bau-142175805843529/
Back to Top
team17 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 23-Mar-2015
Online Status: Offline
Posts: 19
  Quote team17 Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 21-Nov-2019 at 09:04
Може во посебна нишка да го ставиме проектов
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12588
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 21-Nov-2019 at 09:28
Еве издвоив посебна нишка за проектот кој од пред неколку месеци почна да се реализира во маалото.Рендерот не е многу квалитетен ќе видиме дали ќе го објават негде на фејсбук или на нивната страна. Некој од админите нека ги префрли фотките од општата нишка поврзани со овој проект.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13824
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 21-Nov-2019 at 11:27
Се надевам дека ќе биде нешто интересно, а не некое потпросечно срање.
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 9>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.