build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбен објект Изабела - Кисела Вода
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбен објект Изабела - Кисела Вода

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3001
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Станбен објект Изабела - Кисела Вода
    Posted: 23-Nov-2019 at 16:13
Нова зграда во населба 11-ти Октомври-Скопје(кај последна четворка)

https://www.facebook.com/atomsteel.eu/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3001
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 28-Nov-2019 at 08:25
Ја отварам нишката од проста причина што изградбата на објектот можеме да ја следиме преку нивниот веб сајт и фб профил а патем и зградава делува солидно со оглед на тоа што се досега се има изградено низ населбата.

Во продолжение рендери,мапа,локација и дополнително инфо за објектот

Состојба на градилиште 26.11.2019г

Инфо за катност,бр на станови и слично...

Објектот поседува два влеза и два лифта и вкупно 106 станови со следните квадратури: Еднособни 23м2    Двособни од 34 до 42м2   Трисобни од 46 до 51м2 Распоредни на Приземје + 6 Спрата + Поткровје. Погледајте детали за секој спрат и одберете го просторот кој најмногу ви одговара според вашите потреби и можности.

Технички податоци за објектот

Локација: Населба 11 Октомври – бараки, ул. Ефтим Спространов бб – кликни на сликите подолу да ја видиш локацијата на интерактивна мапа и преку слики 360 од Street View.

Г. П. 13.6.41 П+6+ПК подземно и надземно паркирање.

Објектот поседува два влеза и два лифта и вкупно 106 станови со следните квадратури: Еднособни 23м2    Двособни од 34 до 42м2   Трисобни од 46 до 51м2

Лед осветление за сите заеднички простории поврзано на сопствен фотоволтаичен систем.

https://atomtopmetal.eu
Back to Top
<Fresno> View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Jun-2010
Online Status: Offline
Posts: 547
  Quote <Fresno> Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 28-Nov-2019 at 11:29
Трговскиот е срушен и ова е на негово место?
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12387
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 28-Nov-2019 at 11:34
Зградава не е ништо посебно, а кога сме веќе кај нови нишки, можеш да отвориш и една за Модинг во Бутел, па ќе ги префрлам објавите подоцна.

да потсетам кој проект беше тоа:Многу поинтересен е, а и живеам во близина, па ќе има поредовни фотки.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3001
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 03-Dec-2019 at 08:33


Патем населбава 11-ти Октомври каде што се гради објектот има голем потенцијал да се претвори во големо градилиште бидејќи во принцип сочинета е од куќи и бараки кои сигурно ќе се уриваат за сметка на нови 7-катници,така што би можело да направат голем хаос бидејќи отспротива го имаат расадникот каде имаат намера исто така да направат што повеќе згради.

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12387
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 03-Dec-2019 at 09:23


Тешко, уличките се многу тесни во населбата, седумкатници се премасивни, ќе се задуши целиот простор.
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.093 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.