build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбен објект Изабела - Кисела Вода
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбен објект Изабела - Кисела Вода

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6529
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Станбен објект Изабела - Кисела Вода
    Posted: 23-Nov-2019 at 16:13
Нова зграда во населба 11-ти Октомври-Скопје(кај последна четворка)

https://www.facebook.com/atomsteel.eu/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6529
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 28-Nov-2019 at 08:25
Ја отварам нишката од проста причина што изградбата на објектот можеме да ја следиме преку нивниот веб сајт и фб профил а патем и зградава делува солидно со оглед на тоа што се досега се има изградено низ населбата.

Во продолжение рендери,мапа,локација и дополнително инфо за објектот

Состојба на градилиште 26.11.2019г

Инфо за катност,бр на станови и слично...

Објектот поседува два влеза и два лифта и вкупно 106 станови со следните квадратури: Еднособни 23м2    Двособни од 34 до 42м2   Трисобни од 46 до 51м2 Распоредни на Приземје + 6 Спрата + Поткровје. Погледајте детали за секој спрат и одберете го просторот кој најмногу ви одговара според вашите потреби и можности.

Технички податоци за објектот

Локација: Населба 11 Октомври – бараки, ул. Ефтим Спространов бб – кликни на сликите подолу да ја видиш локацијата на интерактивна мапа и преку слики 360 од Street View.

Г. П. 13.6.41 П+6+ПК подземно и надземно паркирање.

Објектот поседува два влеза и два лифта и вкупно 106 станови со следните квадратури: Еднособни 23м2    Двособни од 34 до 42м2   Трисобни од 46 до 51м2

Лед осветление за сите заеднички простории поврзано на сопствен фотоволтаичен систем.

https://atomtopmetal.eu
Back to Top
<Fresno> View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Jun-2010
Online Status: Offline
Posts: 663
  Quote <Fresno> Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 28-Nov-2019 at 11:29
Трговскиот е срушен и ова е на негово место?
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13089
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 28-Nov-2019 at 11:34
Зградава не е ништо посебно, а кога сме веќе кај нови нишки, можеш да отвориш и една за Модинг во Бутел, па ќе ги префрлам објавите подоцна.

да потсетам кој проект беше тоа:Многу поинтересен е, а и живеам во близина, па ќе има поредовни фотки.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6529
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 03-Dec-2019 at 08:33


Патем населбава 11-ти Октомври каде што се гради објектот има голем потенцијал да се претвори во големо градилиште бидејќи во принцип сочинета е од куќи и бараки кои сигурно ќе се уриваат за сметка на нови 7-катници,така што би можело да направат голем хаос бидејќи отспротива го имаат расадникот каде имаат намера исто така да направат што повеќе згради.

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13089
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 03-Dec-2019 at 09:23


Тешко, уличките се многу тесни во населбата, седумкатници се премасивни, ќе се задуши целиот простор.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6529
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 13-Dec-2019 at 08:02


https://atomtopmetal.eu
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6529
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 19-Dec-2019 at 18:15
Очигледно рендерите повторно претрпеле некаква изменаСостојба на градилиште

https://atomtopmetal.euEdited by stef4o - 19-Dec-2019 at 18:16
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6529
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 20-Dec-2019 at 07:59
Уште по некој од новите рендери

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6529
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 23-Dec-2019 at 18:42
Состојба на терен 22.12.2019https://atomtopmetal.eu
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6529
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 29-Dec-2019 at 19:47
Една видео презентација на проектотhttps://atomtopmetal.eu
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6529
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 29-Dec-2019 at 19:48
Состојба на 28.12.2019

https://atomtopmetal.eu
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6529
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 02-Jan-2020 at 17:31
Колку нереални рендери даваат

Зеленилото скоро до Лисиче достигаBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6529
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 05-Jan-2020 at 13:42
Динамика на градба 2020

https://atomtopmetal.eu

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6529
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 09-Jan-2020 at 17:30
Состојба 09.01.2020https://atomtopmetal.eu
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6529
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 20-Jan-2020 at 14:06
https://atomtopmetal.eu
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6529
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 30-Jan-2020 at 14:47
28.01.2020https://atomtopmetal.eu
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6529
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 03-Feb-2020 at 15:09
Состојба на терен февруари 2020

https://atomtopmetal.eu
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6529
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 05-Feb-2020 at 14:19


https://atomtopmetal.eu/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6529
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 10-Feb-2020 at 13:20
Малку околу населбава,во статијата опфатена е и оваа зграда која се гради на игралиште но очигледно целата населба ќе се нареди со вакви слични 7-катници...

--------------------------------------------------------------------

Од зеленило до нови површини за градба / случај 11Октомври – баракиЗа случајот со 11 Октомври-бараки, веќе во неколку наврати информиравме и алармиравме со цел да се спречи влегувањето на урбаното дивеење кое изостана во овој дел од градот низ сиве овие децении на деструкција врз Скопје.

Но, од ова лето тоа конечно успеа да ги помине сите легални процедури, каде од зеленило, низ процес на чудниот закон за денационализација, група сопственици докажаа право на сопственост и го трансформираа просторот во градежно земјиште.

Имено се работи за паркчето во населбата, кое е централно позиционирано. До пред некоја година истото можеше да се увиди и во урбанистичките планови.

Со последниот урбанистички план, во неговата површина се внесени следниве „маркици“ за градба:

– Станбен објект со височина од 23,50 м и П+6+Пк на местото на старото игралиште, меѓувремено користено како неформален паркинг;

https://marh.mk/od-zelenilo-do-novi-povrshini-za-gradba-11-oktomvri-baraki/

Ситуација 08.02.2020https://atomtopmetal.eu/Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.141 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.