build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Modi Living - Бутел
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Modi Living - Бутел

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 4>
Author
Message Reverse Sort Order
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13230
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Modi Living - Бутел
    Posted: 30-Nov-2020 at 16:07
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7548
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 18-Nov-2020 at 18:31
https://www.facebook.com/luwinte
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13230
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 17-Nov-2020 at 17:06
Една денешна фотка сосе социјалната зграда до неа...

За сè има вторпат
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2275
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 09-Nov-2020 at 00:26
88ма? Социјалната зграда би била застарена и во 1958!

Трговскиов треба да биде нешто ала Капитол?
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
David View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Feb-2020
Online Status: Online
Posts: 166
  Quote David Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 04-Nov-2020 at 11:12
Originally posted by JovanOdGjorche

Ајде ако навистина го направат вака ко што е на последната слика сите колективно да ги частиме нешто

И да испадне вака(што сите знаеме дека нема) таа социјалната зграда до оваа што се гради во стил од 88-ма,ќе и се посере за сите пари.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7548
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 04-Nov-2020 at 11:03


https://www.facebook.com/modiliving
Back to Top
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 297
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 31-Oct-2020 at 18:14
Ајде ако навистина го направат вака ко што е на последната слика сите колективно да ги частиме нешто
And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7548
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 31-Oct-2020 at 15:38
Уште неколку рендериhttps://www.facebook.com/BlendHasani.arch
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7548
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 22-Oct-2020 at 17:27
Армирање на приземна плоча од втората ламела(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7548
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 19-Oct-2020 at 16:54
Фб видео од 30 минутното интервју со газдата на Модинг Салим Хасани,конкретно се говори за комплексот Моди Ливинг

https://www.facebook.com/ModingConstruction/videos/629630221044877/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7548
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 12-Oct-2020 at 13:29


https://www.facebook.com/modiliving
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7548
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 04-Oct-2020 at 14:38
od fb

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7548
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 30-Sep-2020 at 06:58


https://tv21.tv/mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7548
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 26-Sep-2020 at 12:07
Ноќна(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7548
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 23-Sep-2020 at 16:18


https://www.facebook.com/imikopskopje
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13230
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 22-Sep-2020 at 18:59
Да не ве буни, она десно е социјалната зграда што се гради во близина:

За сè има вторпат
Back to Top
orcenikolov View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 21-Sep-2020
Location: Nikolov
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote orcenikolov Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 21-Sep-2020 at 19:36
Ми личи како да фали еден цел дел од рендерот. Имајќи предвид како завршуваато вакви извикани мегаломански проекти, се плашам дека на крај наместо сите тие градини и водопади ќе има само бекатон плочки.
И што е најстрашно, се проширува булеварот со уште две ленти и правецот му е директ во ќошот на оваа зграда. Каде е исклучувањето накај Бутелска, каде се тротоарите и велосипедската патека...
Сето ова ми е многу сомнително.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7548
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 13-Sep-2020 at 12:18
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7548
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 24-Aug-2020 at 15:32
Originally posted by stef4o

Подготовки за другите ламели(од фб)od fb

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7548
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 19-Aug-2020 at 11:18
https://www.facebook.com/Cesovent

Edited by stef4o - 19-Aug-2020 at 11:20
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 4>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.