build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбено-деловен комплекс Moding - Бутел
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбено-деловен комплекс Moding - Бутел

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3001
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Станбено-деловен комплекс Moding - Бутел
    Posted: 15-Oct-2019 at 14:18
Originally posted by stef4o

Нешто почнува да се гради во Бутел,незнам дали е станбено или нешто друго.Еве фотки од фб монтиран е кран

Од фб ги најдов фоткиве од 28 јули се,пишуваше дека се гради некаков станбено деловен објект со трговски центар,изведувач е Модинг па најверојатно се работи за ова

Па ако е веќе така нека се префрли во општата нишка за станбени објекти.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3001
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 25-Nov-2019 at 08:06
Е овој комплекс стои како cover photo на фб страната на општина Бутел,дали е тоа на местото на општинските бараки или некоја друга локација незнам,делува масивноhttps://www.facebook.com/opstinabuteloficijalen/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3001
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 25-Nov-2019 at 08:13
И овој проект е најавен за во Бутел,чинам веќе се реализира но незнам дали се работи за истиот во принцип делуваат слични...Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3001
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 28-Nov-2019 at 12:04
Еве издвоив нишка и за овој веќе споменат комплекс кој се гради во Бутел во чиј што склоп ќе има и мини трговски центар.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12387
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 03-Dec-2019 at 09:24
Денешна фотка...

За сè има вторпат
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3842
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 03-Dec-2019 at 10:54
Каде е точната локација?
Back to Top
Théoden View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 80
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 03-Dec-2019 at 14:39
Originally posted by my Macedonia

Каде е точната локација?


Крстосницата меѓу „Босна и Херцеговина“ и „Бутелска“.
42° 1' 31.76" N
21° 26' 43.57" E
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3842
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 03-Dec-2019 at 18:03
Originally posted by Théoden


Originally posted by my Macedonia

Каде е точната локација?
Крстосницата меѓу „Босна и Херцеговина“ и „Бутелска“.
42° 1' 31.76" N
21° 26' 43.57" E

Da se nadevame deka kje ispadne nesto ubavo. Fala ti.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3001
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 03-Dec-2019 at 18:21
Еве извадок од Google Maps чисто за да се добие претстава за колкаво градилиште се работи веројатно допрва ќе добива на масивност објектот бидејќи чинам се работи за 2-3 ламели

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3001
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 08-Dec-2019 at 15:44
Od fb

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3001
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 08-Dec-2019 at 15:46
Еве уште еден рендер од фб,очигледно имало некој проблем проектов долго време чекал да биде реализиран проектирањето е завршено уште 2015 година.https://www.facebook.com/search/top/?q=moding%20construction&epa=SEARCH_BOX
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12387
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 08-Dec-2019 at 15:59
Горниов рендер е подобар од претходниот, би сакал и да излезе зградава на крај ваква.
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.