build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Градска инфраструктура
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Проширување на бул.Никола Карев (Пластичарска)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 567
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6839
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #121 Posted: 31-May-2020 at 14:00
ПОСТАВУВАЊЕ НА ПОРТАЛНИ СЕМАФОРСКИ СТОЛБОВИ НА КРСТОСНИЦА БУЛЕВАР НИКОЛА КАРЕВ СО УЛИЦА САМОИЛОВА

https://www.facebook.com/JP-Ulici-i-patista-Skopje
Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 492
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #122 Posted: 05-Jun-2020 at 04:07
Со минимален ефорт можеше да се пробие западната половинка од реконструкцијава, делот од раскрницата со Македонско-Косовска Бригада до Американска амбасада. Имаше простор да се добие барем профил како Партизанска со дополнителна лента кај семафорите, ако веќе сме далеку од решението според ГУПот каде има и колекторски собирни улици.

Еве во прилог нешто што се случувае тука 2017та кога е срушена една дивоградба која лежи на трасата и тотално на узурпирано државно земјиште.

Само два објекта сметаа да се добие поширок профил на овој дел од реконструкцијата. Еден стар магацин и стара стамбена зграда. Секако и дивоградбата која стои така разрушена.http://ads.zase.mk/articles/342983/video-opshtina-centar-rano-utrinava-ja-urna-divogradbata-na-plasticharska-ulica
https://kajgana.com/opshtina-centar-ja-urna-divogradbata-na-plasticharska-ulica
https://daily.mk/what/6672293/rano-utrovo-urnata-divogradba-na-plasticharska-ulicata
https://daily.mk/what/6671443/nokjeska-so-policija-opshtina-centar-rusheshe-divogradbi-na-plasticharskata

free private image hosting
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2457
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #123 Posted: 30-Jun-2020 at 23:07
Ја извозев пред некој ден првпат вака проширена... и мислам дека сум позитивно изненаден од рамните шахти. Имав заборавено како изгледа таа работа.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6839
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #124 Posted: 17-Aug-2020 at 07:22
До каде се тука градежните работи се работи ли втората фаза,некако нема инфо последниве неколку месеци...скоро цело лето измина ниту една улица и булевар од најавените за ова лето не ги чепнаа.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13134
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #125 Posted: 17-Aug-2020 at 08:42
Нема никакви активности најверојатно зашто уште немаме ни официјална влада, иако надлежностите се на градот, ама знаете како функционира тоа кај нас.
За сè има вторпат
Back to Top
MKDSTRUGA View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Jun-2018
Online Status: Offline
Posts: 125
  Quote MKDSTRUGA Quote  Post ReplyReply #126 Posted: 17-Aug-2020 at 10:41
Nisto nema da cepkaat dur ne napraat vlada. Vaka ima rizik ako gi dadat tenderite na partiski perjanici vo slucaj da ne napraat vlada da bidat otkrieni. Pa si cekaat na steta na gradot mesto da tenderiraat posteno. Bidno e na krajot koa ke se naprai vlada da se slee kesh vo dzebovite na foteljasite.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 567

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.