build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Индустриски
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Gold Land-Прилеп (земјоделско-сточарски комплекс)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15307
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Gold Land-Прилеп (земјоделско-сточарски комплекс)
    Posted: 10-Mar-2020 at 07:39
Горди сме да Ви го претставиме еден од нашите најнови проекти, инвестицијата од групацијата „ВезеШари“, еден од најголемите проекти со кофинансирање од Европските ИПАРД фондови во Република Северна Македонија. Земјоделскиот сточарски комплекс ГОЛД ЛАНД сместен во селото Славеј, Прилеп ќе се протега со вкупна површина од 300.000 m2, предвидува градење на модерна фарма која ги исполнува највисоките европски стандарди за одгледување на добитокот. Во првата фаза со површина од 100.000 m2, со производство од 1080 грла, првата година и со 4000 тона силоси капацитет за почеток, за собирање на различни земјоделски култури. Овој комплекс се стреми директно да придонесува во развојот на сточарството и намалување на увезувањето на месото. Овој проект беше вистински предизвик за нас и нашето архитектонско студио, но воедно за целиот тим којшто беше дел од него, во посебни фази. Клучна улога во овој проект беше преплет на европските искуства и нивното спроведување во нашата земја. По многу напорна и интензивна работа од две години, почнувајќи од првите скици, ете кај сме денес до успешен проект и модел за аграрниот сектор.
Све почнува од една точка....
14.02.2020https://www.facebook.com/pikaarkitekt/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15307
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 15-Oct-2020 at 16:19
По осум месеца од претходниот апдејт

https://www.facebook.com/pikaarkitekt
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15307
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 10-Feb-2021 at 16:56
update February 2021

https://www.facebook.com/pikaarkitekt/videos/427700431683255/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15307
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 11-May-2021 at 09:45
Изградба на штали за тов, Агрокомплекс ГОЛД ЛАНДhttps://www.facebook.com/pikaarkitekt
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.141 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.