build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Хотели и одморалишта
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Hotel Macedonia - Скопје (под Кале)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7548
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Hotel Macedonia - Скопје (под Кале)
    Posted: 16-Mar-2020 at 08:02
На овој потег под Кале веќе извесен период се прави ископ за објективе а на едно од градилиштата е поставен кран...па еве издвоив посебни нишки за двата хотела кои се најавени и за кои на сајтот на Helena Mojsic Architects пишува дека се во изградба...


видео презентација за хотелот+рендери...

]http://hma.com.mk/hotel-macedonia/
Back to Top
FT View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 22-Jun-2010
Location: Kocani
Online Status: Online
Posts: 386
  Quote FT Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 16-Mar-2020 at 10:45
Изгледа интересно и може да испадне интересно доколку се употребат добри материјали и има квалитетна изведба.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13230
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 16-Mar-2020 at 11:10
Под Кале дефинитивно има некакви градежни активности, само информации за тоа тешко се наоѓаат.
За сè има вторпат
Back to Top
MKDSTRUGA View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Jun-2018
Online Status: Offline
Posts: 130
  Quote MKDSTRUGA Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 16-Mar-2020 at 11:20
Dali znaete kade kje se gradi S-Gate? Ako toa se realizira i izgleda kako na renderite, kje bide ogromen napredok za Skopje. Falat takvi moderni kancelariski pa i stambeni resenija.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7548
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 16-Mar-2020 at 11:47
Originally posted by MKDSTRUGA

Dali znaete kade kje se gradi S-Gate? Ako toa se realizira i izgleda kako na renderite, kje bide ogromen napredok za Skopje. Falat takvi moderni kancelariski pa i stambeni resenija.


Кај Агросервис во Ченто(види страна 159 од нишката за станбени и станбено деловни објекти)
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7548
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 16-Mar-2020 at 11:51
Originally posted by Џоле

Под Кале дефинитивно има некакви градежни активности, само информации за тоа тешко се наоѓаат.


Да тоа проблем,барем да знаевме кој е изведувач бидејќи обично дел од нив имаат фб профили и супер се за следење на активностите но незнам во која фаза е моментално градбата,завршија ли со ископ ако се почнати со бетонирање тогаш за 2-3 месеци би требало да се видливи над тарабите...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7548
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 16-Mar-2020 at 12:52
Малку збунка ми прават овие инфо табли,прашањето ми е колку градилишта се имаат отворено под Кале..4 или...?

Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.