build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Хотели и одморалишта
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Hotel Vardar Palace - Скопје (под Кале)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Hotel Vardar Palace - Скопје (под Кале)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6887
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Hotel Vardar Palace - Скопје (под Кале)
    Posted: 16-Mar-2020 at 08:09
И овој хотел се гради непосредно до Хотел Македонија...

Во продолжение рендери и основи на катови...

...http://hma.com.mk/hotel-vardar/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6887
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 16-Mar-2020 at 12:53
Таблата од градилиште...(извадено од статијата која се вртеше околу овие објекти пред некое време)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6887
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 12-Jul-2020 at 10:15
Тука никако да почнат градежниве работи незнам дали баш од ова градилиште е кранот што е лево на фотката оној десно е од Палата Кан таму веќе се одвиваат градежни работи...(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6887
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 22-Oct-2020 at 17:22
Тука незнам дали воопшто има некаква активност долго време е вака изгледа само направен е ископ бидејќи има големи купови земја десно на фотката(од фб).Патем и двата планирани хотели на овој потег се проекти на Хелена Мојсиќ а се што имаат започнато низ градот од проектите горе долу сите се во ваква состојба незнам дали има некои проблеми со финансии со документација или нешто третоEdited by stef4o - 22-Oct-2020 at 17:22
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.