build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: New Star Residence - Визбегово, Скопје
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

New Star Residence - Визбегово, Скопје

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5012
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1 Topic: New Star Residence - Визбегово, Скопје
    Posted: 17-Mar-2020 at 16:53
Овој проект беше најавен во ноември 2019 но очигледно годинава ќе почне реализацијата..еве рендери и фотка од терен

Локацијата е во Визбегово-Скопје...состојба на 24.02.2020https://www.facebook.com/mevlanarchitecture/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5012
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 06-May-2020 at 16:52


https://www.facebook.com/New-Star-Residence
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5012
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 30-Jun-2020 at 13:44
Содржина на комплексов...

40 Куќи со соптвено земјиште
-Лесен и брз пристап до градот
-Модерна архитектура
-Мир и безбедност во динамичниот ритам на Скопје
-Детски парк, ресторан, маркет, амбуланта, аптека

https://www.facebook.com/New-Star-Residence
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 626
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 30-Jun-2020 at 18:05
Originally posted by stef4o


-Мир и безбедност во динамичниот ритам на Скопје


Прошло лето бев во една куќа во македонскиот дел на Визбегово,блиску до црквата...во рок од 3 дена колку што престојував, 4 пати во ноќта слушнав рафали од калаш ли беше, полу автоматско ли беше, тоа незнам.
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 405
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 01-Jul-2020 at 07:35
Originally posted by stef4o

Содржина на комплексов...

40 Куќи со соптвено земјиште
-Лесен и брз пристап до градот
-Модерна архитектура
-Мир и безбедност во динамичниот ритам на Скопје
-Детски парк, ресторан, маркет, амбуланта, аптека

https://www.facebook.com/New-Star-Residence


Заборавиле да напоменат и дива депонија на само стотина метри воздушна линија која што Општина Шуто Оризари ја пали за да се ослободи простор за ново ѓубре.
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 405
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 01-Jul-2020 at 07:36
Originally posted by kiriOK

Originally posted by stef4o


-Мир и безбедност во динамичниот ритам на Скопје


Прошло лето бев во една куќа во македонскиот дел на Визбегово,блиску до црквата...во рок од 3 дена колку што престојував, 4 пати во ноќта слушнав рафали од калаш ли беше, полу автоматско ли беше, тоа незнам.


Друже можно е да се случило, ама тоа не е баш секојдневие. Населбата генерално е мирна.


Edited by Влатко - 01-Jul-2020 at 07:37
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5012
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 02-Jul-2020 at 16:05
Видео презентација на изглед на куќа ТИП 1линк

https://www.facebook.com/NewStarResidence/videos/286173895961501/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5012
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 02-Jul-2020 at 16:06


https://www.facebook.com/NewStarResidence/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5012
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 06-Jul-2020 at 15:49
Неколку Snapshots и линк од виртуелната прошетка низ комплексов...линк

https://www.facebook.com/NewStarResidence/videos/1400522773473026


https://www.facebook.com/NewStarResidence/
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.047 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.