build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: New Star Residence - Визбегово
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

New Star Residence - Визбегово

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1 Topic: New Star Residence - Визбегово
    Posted: 11-Dec-2019 at 07:59
New Star Residence-проектов треба да се реализира во Визбегово

https://www.facebook.com/mevlanarchitecture/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 17-Mar-2020 at 16:53
Овој проект беше најавен во ноември 2019 но очигледно годинава ќе почне реализацијата..еве рендери и фотка од терен

Локацијата е во Визбегово-Скопје...состојба на 24.02.2020https://www.facebook.com/mevlanarchitecture/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 06-May-2020 at 16:52


https://www.facebook.com/New-Star-Residence
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 30-Jun-2020 at 13:44
Содржина на комплексов...

40 Куќи со соптвено земјиште
-Лесен и брз пристап до градот
-Модерна архитектура
-Мир и безбедност во динамичниот ритам на Скопје
-Детски парк, ресторан, маркет, амбуланта, аптека

https://www.facebook.com/New-Star-Residence
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 751
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 30-Jun-2020 at 18:05
Originally posted by stef4o


-Мир и безбедност во динамичниот ритам на Скопје


Прошло лето бев во една куќа во македонскиот дел на Визбегово,блиску до црквата...во рок од 3 дена колку што престојував, 4 пати во ноќта слушнав рафали од калаш ли беше, полу автоматско ли беше, тоа незнам.
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 428
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 01-Jul-2020 at 07:35
Originally posted by stef4o

Содржина на комплексов...

40 Куќи со соптвено земјиште
-Лесен и брз пристап до градот
-Модерна архитектура
-Мир и безбедност во динамичниот ритам на Скопје
-Детски парк, ресторан, маркет, амбуланта, аптека

https://www.facebook.com/New-Star-Residence


Заборавиле да напоменат и дива депонија на само стотина метри воздушна линија која што Општина Шуто Оризари ја пали за да се ослободи простор за ново ѓубре.
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 428
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 01-Jul-2020 at 07:36
Originally posted by kiriOK

Originally posted by stef4o


-Мир и безбедност во динамичниот ритам на Скопје


Прошло лето бев во една куќа во македонскиот дел на Визбегово,блиску до црквата...во рок од 3 дена колку што престојував, 4 пати во ноќта слушнав рафали од калаш ли беше, полу автоматско ли беше, тоа незнам.


Друже можно е да се случило, ама тоа не е баш секојдневие. Населбата генерално е мирна.


Edited by Влатко - 01-Jul-2020 at 07:37
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 02-Jul-2020 at 16:05
Видео презентација на изглед на куќа ТИП 1линк

https://www.facebook.com/NewStarResidence/videos/286173895961501/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 02-Jul-2020 at 16:06


https://www.facebook.com/NewStarResidence/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 06-Jul-2020 at 15:49
Неколку Snapshots и линк од виртуелната прошетка низ комплексов...линк

https://www.facebook.com/NewStarResidence/videos/1400522773473026


https://www.facebook.com/NewStarResidence/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 13-Jul-2020 at 13:21
Изградбата е веќе почната

https://www.facebook.com/mevlanarchitecture/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 15-Jul-2020 at 09:58


https://www.facebook.com/NewStarResidence/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 03-Aug-2020 at 10:56


https://www.facebook.com/NewStarResidence
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 12-Aug-2020 at 15:39
od fbBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 14-Aug-2020 at 17:28


https://www.facebook.com/NewStarResidence
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 16-Aug-2020 at 11:21
11.08.2020

https://www.facebook.com/Mat-Bau
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 19-Aug-2020 at 14:33


https://www.facebook.com/NewStarResidence
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 20-Aug-2020 at 16:27


https://www.facebook.com/NewStarResidence
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 29-Aug-2020 at 14:20
od fb

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 30-Sep-2020 at 16:14
Type 1 = 231 m2
the size of the parcel where type 1 houses are built are:
300 m2 to 400 m2 depending on position.
Information about homes:
Home is given with key in hand, each house has customized bathrooms, rooms, floors (laminati & tiles), everything except furniture and kitchen. Houses have central heating and cooling with electricity saving systems.
- fun space for kids
- cafe
- market
- pharmacy
- ambulance
- 24 hour insurance
Price 900 euro per m2
(free yard home only)https://www.facebook.com/NewStarResidence
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.102 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.