build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: ZOARA - Автокоманда
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

ZOARA - Автокоманда

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Théoden View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 222
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 26-May-2020 at 19:26
Да не заборавиме дека оваа раскрсница треба еден ден да прерасне во клучка, со што дополнително ќе се прошири асфалтот на сметка на зеленилото. Зградава лесно може и на самата улица да дојде.
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7415
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 26-May-2020 at 20:33
Originally posted by user8642

Кое упропастување непотребно на еден чист бришан простор, тоа е невероватно, па и формава како дошле до тоа, тое е феноменално.
добредојде во Скопје
шала на страна, објектов не е толку страшен со оглед на целиот комплекс што се гради до него

главниот проблем е тој што го спомнува Theoden, кога се гради кај нас не се остава простор за иднината, бидејќи урбанистичкиот план е само тоалетна хартија кај нас, а не проект што се следи со години
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7476
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 09-Jun-2020 at 12:03
Којзнае што ќе испадне од фасадата на зградава...почнаа со едни рендери па сега пак има некои промени

Почнаа со овојПотоа следуваше изменаИ ова е последно што го најдовhttps://www.facebook.com/Kompanija-Velkoski
Back to Top
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 296
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 09-Jun-2020 at 15:41
Што ќе најдат материјал тоа, што се будниш?
And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7476
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 09-Jun-2020 at 16:01
Јасно ми е само онака го потенцирав за конкретниов објект,повеќе од половина од новоградбиве ги прават во таков стил што ќе им се најде тоа ќе замачкаат за фасада и онака никому не му е важна естетика,изглед на фасада и слично.
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 521
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 09-Jun-2020 at 20:15
Originally posted by stef4o

Јасно ми е само онака го потенцирав за конкретниов објект,повеќе од половина од новоградбиве ги прават во таков стил што ќе им се најде тоа ќе замачкаат за фасада и онака никому не му е важна естетика,изглед на фасада и слично.

А ги има и тие што ќе ја прикажат дека ќе биде супер фасадата и после ништо од тоа во реалност.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7476
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 02-Jul-2020 at 15:11


https://www.instagram.com/_zoara__/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7476
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 08-Jul-2020 at 15:19
Дел од фасадата е завршен(од инстаграм)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7476
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 09-Jul-2020 at 12:30


https://www.instagram.com/_zoara__/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7476
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 11-Aug-2020 at 11:30
Денешни од возењеBack to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13221
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 12-Aug-2020 at 17:45


За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7476
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 28-Aug-2020 at 16:42
Денешни

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7476
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 16-Sep-2020 at 13:07
od instagram

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13221
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 16-Sep-2020 at 17:15
За локацијата што ја има на аголот на една од најфреквентните раскрсници, изгледот на зградава е вистинско разочарување.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7476
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #35 Posted: 16-Sep-2020 at 20:40
Не очекував ништо подобро со оглед на тоа дека три пати ги менуваа рендерите во тек на градба и никогаш не остануваат доследни на нив. Можеби на ова место и воопшто не требаше да има зграда на почеток си мислев дека е дел од комплексот Ист Гејт и дека тука ќе биде една од деловните кули но не испадна така.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7476
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #36 Posted: 01-Oct-2020 at 13:25
И оваа зграда слично како онаа на Луна во Ново Маало е поделена по вертикала еден дел е станбен друг е деловен

од инстаграм

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7476
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #37 Posted: 10-Oct-2020 at 17:32
Една денешна

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7476
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #38 Posted: 22-Oct-2020 at 12:26
Уште еден рендерhttps://www.instagram.com/_zoara__/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7476
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #39 Posted: 05-Nov-2020 at 08:31


https://www.facebook.com/groups/1018208674926359
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7476
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #40 Posted: 16-Nov-2020 at 09:59
Уште по некој рендер и дел од понудата на станови

...https://reklama5.mk
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.078 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.