build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

ZOARA - Автокоманда

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13807
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 06-Dec-2020 at 15:12


За сè има вторпат
Back to Top
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 410
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 06-Dec-2020 at 19:07
Пјонгјанг 2020.
And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13807
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 06-Dec-2020 at 19:19
Хаха, баш така. Каква локација е тоа, на ќош на раскрсница, погодно е и за повисока кула, слична на онаа воената отспротива, и симетрија може да се постигне, ама не, мора нешто гадно да се изгради.
За сè има вторпат
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7644
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 06-Dec-2020 at 23:36

не знам кој решил дека дреч жолта боја оди супер на фасадава, ама треба да го отпуштат... не се работи ни за профитерство и штедење, туку за лош вкус
да не е жолтата боја и да се откажеа од балконите, објектов ќе беше барем 10% попристоен
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 09-Dec-2020 at 18:35
02.11.2020

https://www.facebook.com/Kusi-Plast-
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 20-Dec-2020 at 15:01
Планирано е нешто според детален за паркингот на автобуси на Вардар Експрес или ќе си остане вака...https://propertyone.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 21-Dec-2020 at 15:29
od instagram

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 26-Dec-2020 at 17:52


https://www.pazar3.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 07-Jan-2021 at 14:12
Малку постара од Инстаграмhttps://www.instagram.com/groteks_gradba/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 09-Jan-2021 at 18:04
https://www.facebook.com/baukop.dooel
Back to Top
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 410
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 09-Jan-2021 at 20:49
Може да отвориме нишка „најдепресивен објект“ ?
And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 09-Jan-2021 at 22:00
На почетокот мислев дека и оваа парцела спаѓа под Ист Гејт но не било така тука на оваа раскрсница воопшто можеби и не требаше да има зграда поготово не со ваков избор на фасадни бои. Патем близу до зградава треба да никнат 3-4 деловни згради дел од проектот на Ист Гејт па оваа зграда ќе беше подобро да не се изгради но тоа е...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 03-Feb-2021 at 18:02


https://www.facebook.com/gpaarchitecture
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2526
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 04-Feb-2021 at 07:36
Што е со железата на прозорите, имаат некаква функција? „Угасениот“ дел дури ми е и поприфатлив.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 04-Feb-2021 at 17:47
https://www.instagram.com/groteks_gradba/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 10-Feb-2021 at 14:37
од инстаграм

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 27-Feb-2021 at 14:19
Неколку денешниBack to Top
Phiko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Aug-2020
Online Status: Online
Posts: 110
  Quote Phiko Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 12-Apr-2021 at 11:27
Денешни од повеќе агли:


Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 1490
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 12-Apr-2021 at 19:29
Каква епска грешка непоправлива е направена со оваа зграда. Тука убаво си имаше вцртана клучка на две нивоа со примарен правец на движење, што сега мистериозно е претворена во некаков кружен ток.

Back to Top
Théoden View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 332
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 12-Apr-2021 at 21:21
Мислам дека уште би можела да се изведе клучка ромб, ама со зградава во секој случај иде ептен кнап.

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.