build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Урбани прашања > Пешачки зони и паркови
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Градски парк Скопје
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Градски парк Скопје

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12345 17>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 27-Mar-2009 at 23:00
1.


2.3.


4.


5.


6.


7.


8.


9.


10.


11. Cheers


12.


13.


14.

 
15. Thumbs%20Down


Фуш мостче

1.


2.

Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
Vladimir P View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Apr-2008
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 3300
  Quote Vladimir P Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 27-Mar-2009 at 23:03
За поздравување
Клуб на љубители на железниците во Македонија, Macedonian Railways Fan Club
https://www.facebook.com/767277056651521/
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12129
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 27-Mar-2009 at 23:04
Убаво   Cheers


Само да се внимава на направеното, да не се дозволи да биде унишено од вандалски налети!
Back to Top
UrbanFreak View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-Oct-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1732
  Quote UrbanFreak Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 27-Mar-2009 at 23:25
CheersПрекрасно, кој стои позади проектов градот, општина Центар или Владата? Урбаната опрема посебно ми се допаѓа, и како ректко кода досега ми изгледа дека навистрина се испочитувале основните стандарди, и квалитетено е изведено.
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 27-Mar-2009 at 23:28
Originally posted by UrbanFreak

CheersПрекрасно, кој стои позади проектов градот, општина Центар или Владата? Урбаната опрема посебно ми се допаѓа, и како ректко кода досега ми изгледа дека навистрина се испочитувале основните стандарди, и квалитетено е изведено.


Поклон од Трифке пред крајот на мандатот Cheers
Back to Top
Vladimir P View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Apr-2008
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 3300
  Quote Vladimir P Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 27-Mar-2009 at 23:35
Чудно да е од Трифка а опремата е иста (одлична) од ул. Македонија на Аларова, на крај нема конкуренција Ohno
Клуб на љубители на железниците во Македонија, Macedonian Railways Fan Club
https://www.facebook.com/767277056651521/
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 28-Mar-2009 at 05:16
Originally posted by Vladimir P

Чудно да е од Трифка а опремата е иста (одлична) од ул. Македонија на Аларова, на крај нема конкуренција Ohno

Да беше дел опремава од некоја стандардизирана опрема на градско ниво, тогаш ќе се радуев!

Инаку добро си е ОК! На последниве слики ми се свиѓа ова барата што ја средиле, каква аква тоа рупата да не гледам и жаби зсамо се збираа. Каменот може и друга боја да се смени некад. Добро и што гоце го средли, а и оние патеките што ги асфалтирале!
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1164
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 28-Mar-2009 at 11:13
da da posleden pat koga bev na stadion pominuvav nis parkot dobro e sreden za razlika od pretoa, ama imase eden problem nemase voda damu kaj patkite neznam sto e problemot ama ne mi se dopadna toa
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 28-Mar-2009 at 19:10
Originally posted by Dragan

da da posleden pat koga bev na stadion pominuvav nis parkot dobro e sreden za razlika od pretoa, ama imase eden problem nemase voda damu kaj patkite neznam sto e problemot ama ne mi se dopadna toa


Драган, тоа значи дека езерото се прочистува. Првин се празнат базените, се чисти од паднати лисја, кал и отпадок, па се полни повторно. Среќни патки
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
blejdsk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-Feb-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 320
  Quote blejdsk Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 28-Mar-2009 at 23:35
ке видиме , сеа доага лето, паркот се полни со млади па ке видиме колку ке издрзи сета оваа реконструкција која е одлична.Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7378
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 29-Mar-2009 at 01:19
попладнево поминав низ парк, колку што приметив народот ја почитува новата опрема, а и околината, само сепак не сум преоптимистичен, како што рече блејд, иде лето

Back to Top
ArchiTechTone View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Jan-2009
Online Status: Offline
Posts: 280
  Quote ArchiTechTone Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 29-Mar-2009 at 02:02
Originally posted by La Linea

1.Искрено не знам зошто потрошиле квалитетен материјал на ова конкретно место. Не дека е ова мост, ова колку што знам е обичен сливник за езерцето, а скаличкиве што ги направиле се ептен неугледни и воопшто не одговараат на “раскошот“ на самата интервенција.

Топ слики La Linea!
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7378
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 29-Mar-2009 at 02:12
па добро мислам дека тоа и не е баш така банална локација, а и сепак е многу подобро од претходното руинирано мостче, а доколку одиш кон паркот од страна на Градски, ова е прва слика која ја добиваш за паркот
само сепак и јас не сфаќам зошто токму оваа локација е така средена и не ми е јасно зошто кога веќе го уредиле тоа, не ги доуредиле патеките кои водат до него
Back to Top
GreatMakedon View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Nov-2007
Online Status: Offline
Posts: 186
  Quote GreatMakedon Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 29-Mar-2009 at 11:13
Neka stavat zelezna ograda okolu spomenikot na goce delcev inace.. za eden mesec ke ve zamolam povtorno da go slikate kolku da go vidam kolku izgleda "nov"
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 29-Mar-2009 at 11:23
ГМ ова со оградава ти е добар предлог! Низ свет доста се практикува, а кај нас воопшто. Башка и немора цел постамент да биде камен, може да биде дел и жардињера!
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7378
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 29-Mar-2009 at 12:32
џабе, вандалите си наоѓаат свои начини, верувајте и бетонска ограда да има ќе најдат начин , контрола и закони се решението
Back to Top
GreatMakedon View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Nov-2007
Online Status: Offline
Posts: 186
  Quote GreatMakedon Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 30-Mar-2009 at 10:03
vandalite ne bi se nafatile tuku taka da preskoknuvaat visoka zardinjera/ograda koja bi bila 'ostra' najgore
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7378
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 30-Mar-2009 at 10:31
Originally posted by GreatMakedon

vandalite ne bi se nafatile tuku taka da preskoknuvaat visoka zardinjera/ograda koja bi bila 'ostra' najgore
освен ако не биде електрифицирана ќе ја поминат, ваљда од искуство треба да знаеме
ама да не идеме многу офтопик
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12129
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 10-Apr-2009 at 15:01
Back to Top
GreatMakedon View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Nov-2007
Online Status: Offline
Posts: 186
  Quote GreatMakedon Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 11-Apr-2009 at 08:01
sto velev slika posle eden mesec da stavite.. ama eve ne pominaa ni dve nedeli. Samo visoka ograda mu e majkata.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 17>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.168 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.