build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Деловни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Палата Кан - Скопје (под Кале)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 234
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
FT View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 22-Jun-2010
Location: Kocani
Online Status: Offline
Posts: 483
  Quote FT Quote  Post ReplyReply #61 Posted: 19-Jan-2022 at 20:56
Не знам за вас, ама мене СК2014 и сите дупови на вмро се исто толку големо предавство како игрите на сдсм со името и историјата.
Back to Top
vlad View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 09-Sep-2019
Online Status: Offline
Posts: 2
  Quote vlad Quote  Post ReplyReply #62 Posted: 26-Jan-2022 at 14:52

https://it.mk/endava-najavuva-relokatsija-na-kantselariite-vo-skopje/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook&fbclid=IwAR17Duv74hilsrpBwOuHOCpeUMrQF2evY2klQCIBE1xdpna3pEd7kJRVaUE

...
Моментално, просториите на Ендава се наоѓаат во склоп на Меморијалниот Центар на Холокаустот, а од летово ќе се преместат во нова зграда во околината на Скопско Кале, наспроти Градски Парк на кејот на Вардар.


Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14238
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #63 Posted: 13-Feb-2022 at 16:11
Нема поголеми промени од последната фотка што сме ја објавиле на форумов...

За сè има вторпат
Back to Top
Vire View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Aug-2021
Online Status: Offline
Posts: 154
  Quote Vire Quote  Post ReplyReply #64 Posted: 11-Mar-2022 at 13:01


Edited by stef4o - 11-Mar-2022 at 18:15
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14238
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #65 Posted: 04-Apr-2022 at 15:38
Неколку вчерашни:

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14238
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #66 Posted: 12-May-2022 at 17:08
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15549
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #67 Posted: 26-Jun-2022 at 17:33
Софтверската компанија Ендава на нова локација во Скопје со нов и модерен простор за вработените на повеќе од 3.200 м²Британската реномирана компанија Ендава која брои повеќе од 10.000 вработени на глобално ниво, наскоро ќе се пресели во нов канцелариски простор во Скопје. Како една од водечките компании во сферата на информатичката технологија (ИТ), Ендава повеќе од 20 години е посветена на реализирање на успешни проекти и вложување на време и труд во создавањето на работна култура во која луѓето ќе можат да бидат најдобрата верзија на себеси.

Следејќи ги најсовремените “ИТ” трендови, на повеќе од 3.200 м², вработените во Ендава ќе ги уживаат најновите технологии и платформи за работа. Новата работна средина за вработените на оваа компанија ќе биде „Палата Кан“ под Калето.

„Палата Кан“ е домашна инвестиција на компанијата Веселинов Кан Конструкција и е пред сѐ со деловна намена. Станува збор за најмодерниот бизнис центар во кој се имплементирани највисоките стандарди за градба. Вградените системи и материјали се од последната генерација во секоја категорија. Зградата изобилува со дневна светлина; ориентирана е на четири страни, со кровна тераса од 1.000 м² и приватни тераси на секој кат со воодушевувачки погледи кон реката Вардар и околината.

„Палата Кан“ располага со над 9.000 м² А класа канцалариски простор, кантина и сопствен паркинг простор.
„Моја искрена желба е искуството стекнато низ работата на бројни проекти во Швајцарија за клиенти како што се HSBC Bank, NESPRESSO, United Nations, Nestle, UEFA, Merck, Philip Morris да го пренесам на домашниот пазар. Палата Кан е резултат на долгогодишна работа, визија за креирање на белег во државата во која што сум роден и израснав. Верувам дека создадовме повеќезначен пулсирачки простор, исполнет со светлина и свежина.“ – изјави за Фактор Борко Веселинов, сопственик на „Палата Кан“.

Трансакцијата со која Ендава се смести на нова локација е направена во соработка со компанијата за консултантски услуги и посредување во областа на комерцијални недвижности Cushman&Wakefield |FORTONMKA.

„Како архитект, сметам дека Палата Кан ги редефинира критериумите за А-класа бизнис центри на нашиот пазар. Поставен во центарот на Скопје, доживеан низ динамиката и енергијата на реката Вардар, бизнис центарот е идеален за компаниите да го привлечат и задржат најталентираниот кадар. Како одговорна за работењето на Cushman&Wakefield|FORTONMKA, особено сум благодарна за укажаната доверба од двете страни и можноста овој проект да биде во нашето портфолио.“ – изјави Катарина Николов, оперативен директор на компанијата.

https://zenskimagazin.mk/softverskata-kompanija-endava-na-nova-lokacija-vo-skopje-so-nov-i-moderen-prostor-za-vrabotenite-na-povekje-od-3200-m
Carpe diem
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14238
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #68 Posted: 10-Jul-2022 at 18:40
Детали:За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 234

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.078 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.