build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Градска инфраструктура
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Улица Орце Николов

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 10-Nov-2007 at 14:17
пошто gotso заебава еве ја направив неколку слики. Профилот на улицата е дефинитивно помал од оној на остатокот на Орце Николов но не за премногу, по слободна проценка за 1.5-2метри. Зошто е тоа така е сепак мистерија за мене бидејќи простор има.

1


2


3

Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12126
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 10-Nov-2007 at 18:24
pbanks, а пробиена ли е накај 8-ми септември? Ме интересира дали конечното решение би било да се забута таму меѓу зградите или нешто вака (со рушење на бараките):

Edited by Cloverstack - 03-Apr-2011 at 16:30
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 10-Nov-2007 at 19:38
видиш не ми текна тоа да проверам некако се во лет сликав денес па затоа... па gotso живее таму може да тркне да провери
Back to Top
gotsomekicks View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 305
  Quote gotsomekicks Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 10-Nov-2007 at 22:49
Епа тоа е тоа што ви го тупам цело време, не ми е јасно што прават зошто ја стесниле така??

Иначе нешто работат таму, деновиве беше затворен и паркингот на ЕТФ али нема никакво пробивање од другата страна. Ај баш утре задутре ветувам ќе разгледам до детаљ и ако можам ќе се распрашам меѓу работниците.
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12126
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 10-Nov-2007 at 22:52
Не знам шо сте запнале со тоа, мене ми изгледа сосема доволно широка. Ако е 6 метри тогаш е идеално. Ако ја напраат поширока или ќе се вози побрзо или ќе се паркираат „луѓе“ на улица.

Edited by Cloverstack - 10-Nov-2007 at 23:01
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 11-Nov-2007 at 01:56
дека е доволно широка тоа е во ред, но зошто да биде потесна од остатокот на Орце Николов (кога реално има простор да го заджи профилот) не ми е јасно. Иначе дебили и вака ќе паркираат или застануваат на четири жмигавци (магична комбинација во МК) независно што е потесна.
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 11-Dec-2007 at 15:30


Добро напредуваат со асфалтирањето, треба да биде брзо целосно завршено. Сликава е земена денес
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 11-Dec-2007 at 16:32

не иде лошо. Ќе ја биде брзо.

 

BTW аирлија прва слика од домашна продукција на форумов . Да ти се множат

Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 11-Dec-2007 at 17:44
Cheers
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
GreatMakedon View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Nov-2007
Online Status: Offline
Posts: 186
  Quote GreatMakedon Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 11-Dec-2007 at 23:47
dali se trotoarite novi? mi se svigaat
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 11-Dec-2007 at 23:50
Originally posted by GreatMakedon

dali se trotoarite novi? mi se svigaat


skroz e nova ulicata... od 0
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 14-Jan-2008 at 01:34
Луѓе Здраво на сите!!! Јас сега сум нов на форумов. Одамна барав вакво нешто како оваа страница, супер е идејата. Најдов многу работи што ме интересирале ама ги нмало другде. Се надевам дека сите заедно ше придонесеме за поубаво Скопје и Македонија.

Back на темата:
 Улицава е супер што се гради. Убаво е кога се гради лошо е кога не се гради. Ме интересира дали се планира улицата да иде даље према ќорче или до тука е планот. И уште една работа. Зашто на едниот крај има искривување, да не зградата на атест нешто на лошо место напраена или така си е планот?
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 14-Jan-2008 at 01:41
lslcrew Cheers

Улицата таму завршува. Не го знам точно ДУПот, но не гледам каде понатака би накај Ѓорче бидејќи во старт мава во воена болница а и понатака има еден тон објекти. Но затоа Илинденска треба да се продолжи скроз до крај преку нов мост (и да се прошири нормално).

За закривувањето незнам што да ти кажам. Не сум отишол ни до крајот на новиот дел на улицата да видам како е. Која е таа зграда на атест?


Edited by pbanks - 14-Jan-2008 at 01:42
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 14-Jan-2008 at 01:41
Добродојде Lslcrew!!  Cheers

Во Скопје многу се гради, и ништо од тоа не е убаво. Улицава е фина во целост - осветлувањето, тротоарите - не сум сигурен за широчината само - а не знам да ти одговорам на прашањето. Ваљда другите знаат, не ги знам ДУП-овите на тој дел.

Добродојде уште еднаш
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12126
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #35 Posted: 14-Jan-2008 at 07:09
Originally posted by lslcrew

Најдов многу работи што ме интересирале ама ги нмало другде. Се надевам дека сите заедно ше придонесеме за поубаво Скопје и Македонија.


CheersМе интересира дали се планира улицата да иде даље према ќорче или до тука е планот. И уште една работа.

Гарант тука завршува (кај Бул 8-ми Септември)
Back to Top
UrbanFreak View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-Oct-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1732
  Quote UrbanFreak Quote  Post ReplyReply #36 Posted: 14-Jan-2008 at 11:56
Добредојде и од мене lslcrew Cheers

 
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #37 Posted: 15-Jan-2008 at 00:45
Fala fala na site.
Back to Top
mitatos View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1739
  Quote mitatos Quote  Post ReplyReply #38 Posted: 15-Jan-2008 at 01:30
Dobro dojde lslcrew i od mene  
"Најлошиот град од градовите е тој што нема ред,мир и сигурност за своите граѓани" (Али ибн Еби Талиб)
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12126
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #39 Posted: 29-Jan-2008 at 19:48
Еве ископав еден стар ДУП за овој дел од Карпош што ми бил цело време у компјутер, ама го имав заборавено Bonk


Според ситуацијата на терен ова веќе не може да се изведе затоа што смета таа новата зграда кај бараките (на google earth убаво се гледа - правоаголна зграда со црвен покрив, точно кај што се тие бараките во Г). Значи веројатно се работи за стар ДУП...


Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #40 Posted: 29-Jan-2008 at 19:52
Да, тоа е зградата на А-тест. Гледам тука има уште многу за градење. 
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.