build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Градска инфраструктура
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Улица Есенинова
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Улица Есенинова

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 23456 7>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 1814
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #61 Posted: 08-Apr-2021 at 08:15
Originally posted by stef4o

Затоа јавно замолуваме да не се кажуваат невистини дека со пробивањето на улица Есенинова се поврзуваат Кисела Вода и Аеродором и воедно јавно прашуваме кога градоначалниците на Градот Скопје и Општините Кисела Вода и Аеродом ќе си ги исполнат предизборните ветувања и ќе ги поврзат општините Кисела Вода и Аеродром за да не мора жителите на Кисела Вода по 1 час да кружат за да стигнат до Општина аеродром????


        ===
Back to Top
The Wild Boy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Jan-2020
Online Status: Offline
Posts: 421
  Quote The Wild Boy Quote  Post ReplyReply #62 Posted: 10-Apr-2021 at 21:04
Улицава треба да биде со 2+2 профил или само 1+1 профил?

Ако се гради само со 1+1 профил, тогаш дали навистина ќе има толку малце сообраќај?

Да не испадне после еј еве ви улица со само 2 ленти, а после пак да се натрупа со сообраќај...
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 844
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #63 Posted: 11-Apr-2021 at 10:34
Улицава не е решение за поврзувањето меѓу Аеродром и Кисела Вода, па можеби и не е ни лошо што е 1+1. Впрочем, Тутунски Комбинат се наоѓа во општина Центар. Вистинското решение ќе биде кога ќе се поврзат Аеродром и Кисела Вода преку улицата што оди покрај Раде Кончар.
Back to Top
phenomenon View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26-Oct-2010
Location: Kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 2475
  Quote phenomenon Quote  Post ReplyReply #64 Posted: 11-Apr-2021 at 13:36
Oвие изгледа ја помешале Есенинова со Народни херои. Народни херои (Кисела Вода)-пруга-сокачето кај Раде Кончар е трасата на која што требало да работат!!!
開始されていないだけの戦いが失われ、
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15912
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #65 Posted: 15-Apr-2021 at 12:38
https://www.facebook.com/petreshilegov
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5380
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #66 Posted: 15-Apr-2021 at 13:06
Како стратешки избегнале кадар со куќарките на сред трасата кои уште не се откупени од градот.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 844
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #67 Posted: 15-Apr-2021 at 14:47
А што со разводната постројка на ЕВН? Мислам и дека дел од неа е на трасата на улицава.
Back to Top
ehrlich View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 1365
  Quote ehrlich Quote  Post ReplyReply #68 Posted: 15-Apr-2021 at 18:15
Па, ПР-от им е се, нормално дека ќе го избегнат
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 844
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #69 Posted: 16-Apr-2021 at 14:49
Исто така, шахтиве некако ми изгледаат дека нема баш да бидат рамни со асфалтот...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15912
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #70 Posted: 05-May-2021 at 17:42
Почнале со некои активности во делот близу до поликлиниката,веројатно некакви инсталации и слично,куќите сеуште си стојат во задниот дел ништо нема мрднатоBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15912
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #71 Posted: 27-May-2021 at 17:18
Сум ги заборавил фоткиве,денешни се почнато е со уривање на дел од бараките што се до Центарот за јавно здравје,но од другата страна кон Кисела Вода куќите не се чепнати

Back to Top
Phiko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Aug-2020
Online Status: Offline
Posts: 168
  Quote Phiko Quote  Post ReplyReply #72 Posted: 18-Jun-2021 at 22:12
Денешни, нема промена во статусот на страната накај Кисела Вода, уште завршува во објект, има напредок кај Пролет:Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 1814
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #73 Posted: 19-Jun-2021 at 11:32
Добро, толку беше тешко да се срушат целосно бараките? Само колку за улицата срушиле. Пак ли ќе стои тоа ругло уште колку години ?!
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15912
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #74 Posted: 22-Jun-2021 at 16:04
https://www.facebook.com/За-Расадник-на-можности-за-хуман-живот-во-Кисела-Вода-
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15912
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #75 Posted: 14-Jul-2021 at 10:26
Денес

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15912
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #76 Posted: 24-Aug-2021 at 09:57
Денешна,поголем интензитет има во овој дел,од задната страна нема поместување

Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 1814
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #77 Posted: 24-Aug-2021 at 17:16
Јас неможам да разберам, толку ли беше тешко целосно да се срушат тие стари бараки? Сега ќе остане ѓубре меѓу амбулантата и новава улица, и којзнае до кога така ќе остане.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15912
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #78 Posted: 12-Sep-2021 at 10:45
Незнам што раскопаа на раскрсницата на Трета Македонска,најверојатно е нешто за потребите за новата улица,има неколку вакви оградени места каде се гледаат некакви кабли и цевкиhttps://www.mkd.mk/galerii/se-raskopa-skopje-na-eden-mesec-pred-lokalnite-izbori#12
Back to Top
Phiko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Aug-2020
Online Status: Offline
Posts: 168
  Quote Phiko Quote  Post ReplyReply #79 Posted: 15-Sep-2021 at 10:43
Започнато е со уривање на куќата што стои среде улицава

Edited by Phiko - 15-Sep-2021 at 11:18
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14312
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #80 Posted: 15-Sep-2021 at 16:37
Од страната на бул. Трета Македонска Бригада е пробиен влез за накај Есенинова, ама завршува десетина метри повнатре.

Edited by Џоле - 15-Sep-2021 at 16:37
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 23456 7>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.140 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.