build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Futura - Кисела Вода (Elena Luka Home)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Futura - Кисела Вода (Elena Luka Home)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8216
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 18-Aug-2020 at 13:06
Денес минував поред локацијата на освен напуштените објекти и купиштата ѓубре немаше никаква активност

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8216
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 18-Aug-2020 at 16:50
Распоред на станови и квадратури

https://elenalukahome.com/futura-presentation
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8216
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 02-Nov-2020 at 13:59
Денес стартувале со расчистување на теренот

https://www.facebook.com/elenalukahome
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8216
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 04-Nov-2020 at 10:45
Расчистување на теренот

https://www.facebook.com/elenalukahome
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8216
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 06-Nov-2020 at 13:58
Денешни,се расчистува теренот имаат и за рушење неколку полураспаднати објекти

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8216
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 11-Nov-2020 at 18:10


Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8216
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 12-Nov-2020 at 11:17
Почнуваат со ископ...инаку планот за овој потег предвидува уште вакви згради како овие две или...?Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8216
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 19-Nov-2020 at 14:27
ЗОШТО ЈА ИЗБРАВМЕ КИСЕЛА ВОДА ЗА ЛОКАЦИЈА НА НАШИОТ ОБЈЕКТ ФУТУРА? – 1 ДЕЛ

Нашиот нов објект Футура се наоѓа во една од најстарите скопски општини. Но, зошто ја одбравме токму оваа општина да биде нов дом за Футура, објект кој доаѓа од иднината?

Причини има многу, но да почнеме со ред.

Кога го биравме Вашиот нов совршен дом, ни беше важно тој да е изолиран од градската бучава, а сепак да е поставен на еден од главните булевари. Притоа секогаш во домот да имате и пријатна клима. Една од најголемите придобивки од живеењето во општината Кисела Вода е нејзината местоположба – зафаќа делови од западниот и југозападниот дел од Скопската котлина. Затоа тука многу се чувствуваат топлите воздушни струења кои, преку Вардар, доаѓаат од Егејското Море.
Средишната годишна температура изнесува пријатни 12, 5 степени Целзиусови.
Ветровите во Кисела Вода се јавуваат од сите правци, па затоа преку целата година има провев.
Футура е идеална за оние кои гледаат кон иднината и знаат што е најдобро за нив и нивното семејство.
Станови полни со природна светлина и функционален простор се формула за среќно семејство.
Станови полни со живот!

https://elenalukahome.com/project/futura/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8216
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 22-Nov-2020 at 14:14
19.11.2020(od fb)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8216
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 24-Nov-2020 at 12:58
Оваа седмица е особено среќна за „Елена Лука Хоум“.
Дозволете да ве информираме дека ја отпочнавме првата фаза од реализацијата на нашиот нов објект Futura, кој се наоѓа во нас. Кисела Вода.
Преку овие фотографии, ви пренесуваме дел од амбиентот на нашето градилиште.
Нека е со среќа!

https://www.facebook.com/elenalukahome
Back to Top
David View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Feb-2020
Online Status: Offline
Posts: 179
  Quote David Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 24-Nov-2020 at 14:16
Ма што среќа,нема зборови со кои може да се опише ова чувство.....Просто неверојатно,УШТЕ ЕДЕН ИСФАРБАН НЕО-КОМИ ЅИД ОД 10 СПРАТА !!! Кој можеше да претпостави????Јас сигурно не,ова е дефинитивно тоа што му треба на Скопје и Кисела Вода,какви облакодери какви бакрачи,што знае светот и комшилукот што е прво класна чкартовина,сеа ќе видите.

П.С. Што убаво вака наредени еден до друг парцелите на хоштаплерите што местат изброи и финансираат поткут за после да добијат 10 пати повеќе од што подмитиле. Мх,мераци,чекај не Европо само што не сме стигнале
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8216
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 04-Dec-2020 at 14:21
ДенешниBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8216
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 17-Dec-2020 at 13:29


https://www.facebook.com/GOIVABETON/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8216
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 21-Dec-2020 at 14:48
https://www.facebook.com/GOIVABETON/videos/673806996630759/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8216
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #35 Posted: 25-Dec-2020 at 13:32


https://www.facebook.com/kompanijajakimovskii
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8216
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #36 Posted: 31-Dec-2020 at 11:41
Оваа среда е особено среќна за „Елена Лука Хоум“.
Дозволете да Ве информираме дека на вчерашен ден се случи осветувањето на камен темелникот на нашиот нов објект Futura, кој се наоѓа на бул. Б. Трајкосвки – Кисела Вода.

https://www.facebook.com/elenalukahome
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8216
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #37 Posted: 09-Jan-2021 at 17:25
Од армирање на темелната плоча на едната ламела

https://www.facebook.com/RamicInzenering
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8216
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #38 Posted: 12-Jan-2021 at 14:43
Дел од понудата на станови

линк до каталог
https://elenalukahome.com/wp-content/uploads/2020/12/katalog-futura-elena-luka-home-1.pdf

.....Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8216
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #39 Posted: 13-Jan-2021 at 12:44
Денес се бетонира темелна

https://www.facebook.com/kompanijajakimovskii/
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.250 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.