build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: City Side Complex- Влае(ДДМ Инженеринг)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

City Side Complex- Влае(ДДМ Инженеринг)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message Reverse Sort Order
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 7555
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1 Topic: City Side Complex- Влае(ДДМ Инженеринг)
    Posted: 24-Nov-2020 at 12:39
ДДМ Инженеринг со особено задоволство ви го претставува новиот премиум комплекс CitySide на ул.
Вангел Дину во населба Влае, Скопје.https://www.facebook.com/DdmInzenering
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 7555
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 17-Nov-2020 at 11:55
Направиле веб сајт мислам до сега немаа ddminzenering.mk

Еве извадоци од видео презентација на проектов во Влае

https://www.facebook.com/DdmInzenering/videos/370535707504654/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 7555
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 12-Nov-2020 at 11:37


https://reklama5.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 7555
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 08-Oct-2020 at 11:03
Новиот комплекс на ДДМ ИНЖЕНЕРИНГ во Влае се гради по најстрогите критериуми за преградни и фасадни ѕидови за системите за сува градба на Кнауф.

https://www.facebook.com/DdmInzenering
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 7555
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 30-Sep-2020 at 17:17
Веројатно тука веќе е почната изградбата на објектите еве и нешто за начинот на градба

---------------------------------------------------------
Сувомонтажен фасаден ѕид на единечна потконструкција, Vidiwall HI и контактна фасада.
Системот е потполна новина во свеста за фасадни ѕидови. Лесно и квалитетно решение за енергетската ефикасност, звучната и противпожарна заштита на објектите, како олеснувањето на објектите, т.е. зголемувањето на нивната сеизмичка отпорност.
Подрачје на примена
Семејни куќи, хотели, јавни објекти, училишта, болници, каде квалитетот и својствата на објектот се императив без компромис.https://www.facebook.com/DdmInzenering
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 7555
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 29-May-2020 at 13:00
Локација(координати)

42°00'36.2"N 21°22'30.6"E

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 7555
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 29-May-2020 at 12:51
Станбен комплекс Влае на ул.Вангел Дину бр.38

Комплексов се состои од неколку мини-зградички,изведувач ќе биде ДДМ-Инженеринг

Рендери во продолжениеhttps://www.facebook.com/DdmInzenering

https://www.facebook.com/MAdesign.Skopje/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 7555
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 25-Apr-2020 at 12:16
Станбен комплекс во Влае

Локација(на местото на црвената стрелка)Рендериhttps://www.facebook.com/MAdesign.Skopje/

Edited by stef4o - 25-Apr-2020 at 12:16
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.078 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.