build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

City Side Complex- Влае(ДДМ Инженеринг)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8202
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1 Topic: City Side Complex- Влае(ДДМ Инженеринг)
    Posted: 25-Apr-2020 at 12:16
Станбен комплекс во Влае

Локација(на местото на црвената стрелка)Рендериhttps://www.facebook.com/MAdesign.Skopje/

Edited by stef4o - 25-Apr-2020 at 12:16
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8202
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 29-May-2020 at 12:51
Станбен комплекс Влае на ул.Вангел Дину бр.38

Комплексов се состои од неколку мини-зградички,изведувач ќе биде ДДМ-Инженеринг

Рендери во продолжениеhttps://www.facebook.com/DdmInzenering

https://www.facebook.com/MAdesign.Skopje/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8202
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 29-May-2020 at 13:00
Локација(координати)

42°00'36.2"N 21°22'30.6"E

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8202
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 30-Sep-2020 at 17:17
Веројатно тука веќе е почната изградбата на објектите еве и нешто за начинот на градба

---------------------------------------------------------
Сувомонтажен фасаден ѕид на единечна потконструкција, Vidiwall HI и контактна фасада.
Системот е потполна новина во свеста за фасадни ѕидови. Лесно и квалитетно решение за енергетската ефикасност, звучната и противпожарна заштита на објектите, како олеснувањето на објектите, т.е. зголемувањето на нивната сеизмичка отпорност.
Подрачје на примена
Семејни куќи, хотели, јавни објекти, училишта, болници, каде квалитетот и својствата на објектот се императив без компромис.https://www.facebook.com/DdmInzenering
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8202
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 08-Oct-2020 at 11:03
Новиот комплекс на ДДМ ИНЖЕНЕРИНГ во Влае се гради по најстрогите критериуми за преградни и фасадни ѕидови за системите за сува градба на Кнауф.

https://www.facebook.com/DdmInzenering
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8202
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 12-Nov-2020 at 11:37


https://reklama5.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8202
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 17-Nov-2020 at 11:55
Направиле веб сајт мислам до сега немаа ddminzenering.mk

Еве извадоци од видео презентација на проектов во Влае

https://www.facebook.com/DdmInzenering/videos/370535707504654/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8202
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 24-Nov-2020 at 12:39
ДДМ Инженеринг со особено задоволство ви го претставува новиот премиум комплекс CitySide на ул.
Вангел Дину во населба Влае, Скопје.https://www.facebook.com/DdmInzenering
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.156 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.