build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: City Side Complex- Влае(ДДМ Инженеринг)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

City Side Complex- Влае(ДДМ Инженеринг)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12588
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 03-May-2021 at 17:27


https://www.level7.mk/city_side_complex_vlae/
Back to Top
Ipkisija Meskosa View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 04-Apr-2021
Online Status: Offline
Posts: 21
  Quote Ipkisija Meskosa Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 07-May-2021 at 18:14https://www.facebook.com/DdmInzenering

Edited by Ipkisija Meskosa - 07-May-2021 at 18:17
Back to Top
doncho View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 16-Jan-2021
Online Status: Offline
Posts: 47
  Quote doncho Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 07-May-2021 at 21:10
Ова делува многу несериозно.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12588
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 18-May-2021 at 09:35
Што е она што ги прави становите во CitySide комплексот во Влае супериорни во поглед на максимална изолација и енергетска ефикасност?
Изработка на фасаден ѕид од специјална гипсфазер табла со извонредни механички и хигроскопни својства, како и максимална парапропустност на системот, односно придобивката на фасаден “ѕид што дише”.https://www.facebook.com/DdmInzenering/
Back to Top
Ipkisija Meskosa View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 04-Apr-2021
Online Status: Offline
Posts: 21
  Quote Ipkisija Meskosa Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 23-May-2021 at 10:35


https://www.facebook.com/DdmInzenering/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12588
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 13-Jun-2021 at 13:36
незнам комплексов дали ќе има 2 или 4 згради,мислам прво беше најавено 4...?

https://ddminzenering.mk/city-side-complex#filter
Back to Top
Ipkisija Meskosa View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 04-Apr-2021
Online Status: Offline
Posts: 21
  Quote Ipkisija Meskosa Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 25-Jun-2021 at 20:49
Од она што се гледа за сега, 2 мали згради, со по 6 станчиња...

Слика од денес:
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12588
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 27-Jun-2021 at 09:38


https://www.facebook.com/DdmInzenering
Back to Top
Ipkisija Meskosa View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 04-Apr-2021
Online Status: Offline
Posts: 21
  Quote Ipkisija Meskosa Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 22-Aug-2021 at 13:23


Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12588
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 18-Oct-2021 at 10:02
CitySide Complex Timeline!
Со особено задоволство ве информираме дека нашиот објект CitySide во населба Влае е во завршна фаза на изградба и со нетрпение очекува да ги запознае своите станари.

https://www.facebook.com/DdmInzenering
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.078 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.