build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Скопје
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Скопје, некогаш и денес

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12345>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2656
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 16-Oct-2020 at 00:02
Која е зградата во позадина?
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7766
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 16-Oct-2020 at 16:57

претпоставувам дека е некој од објектите на Тутунски комбинат (дел се срушени) или некој од објектите на тогашната пруга, што поминувала околу тутунскиот

@Џоле, фала што се придружи на иницијативата... инаку, како е пристапот за фотографирање околу влада? имам еден куп фотографии околу споменикот што треба да ги направам

Edited by zabegan - 16-Oct-2020 at 17:01
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14159
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 16-Oct-2020 at 18:15
Фотката не е моја, мислам дека ја најдов на твитер. Постара фотка е, се гледа оградата околу зградата на Владата, иако е одамна отстранета, можеби пред 1-2 години. Ми се виде погодна за оваа нишка, па затоа и ја објавив.

Инаку, пристапот е слободен, можеш да влезеш во дворот и да фоткаш, има обезбедување, ама не прават проблеми.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15042
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 28-Oct-2020 at 17:04
октомври 2014октомври 2020октомври 2014октомври 2020

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15042
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 24-Nov-2020 at 16:24
ул.Киро Гавриловски во Капиштец

15.06.201801.10.2020

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14159
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 24-Nov-2020 at 19:38


..........................................................................

За сè има вторпат
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7766
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 27-Nov-2020 at 16:58
ајде нова тура

Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15042
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 24-Dec-2020 at 17:59


2020https://www.facebook.com/skopjemeleem
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7766
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 29-Dec-2020 at 22:48
малце зезната ми е светлината, во лоши времиња од денот сликам
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
ehrlich View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 1363
  Quote ehrlich Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 30-Dec-2020 at 17:58
Фасадата на зградата на МЕПСО и Панорамското, ако може некој да дојде да сруши тоа, фала многу.
Back to Top
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 462
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 30-Dec-2020 at 19:10
Сите главни градови на Балканот се модернизираат само Скопје се уназадува. Тоа е.

Edited by JovanOdGjorche - 30-Dec-2020 at 19:11
And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15042
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 01-Jan-2021 at 17:54
Ст. блок Б3 Стар Аеродром / 1988-93(твитер)октомври 2014

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14159
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 09-Jan-2021 at 21:46
2005 г. (јас сум тој лево )денес

За сè има вторпат
Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 1768
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 09-Jan-2021 at 21:50
Meth, not even once!

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15042
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 05-Feb-2021 at 17:55
Скопје пред некој ден и Скопје пред околу стотина години.

https://www.facebook.com/iva.petrunova
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15042
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 13-Feb-2021 at 15:35
на ул.Емил Зола-Кисела Вода

20142021https://www.facebook.com/За-Расадник-на-можности-за-хуман-живот-во-Кисела-Вода-
Back to Top
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 462
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 13-Feb-2021 at 15:55
Профи криминал.
And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 1768
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 13-Feb-2021 at 16:02
Јас помислив прво дека е тоа зградулето што го напикаа веднаш до студенскиот дом Пелагонија, ама не било тоа. Тамо ситуацијата е потрагична и од оваа.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15042
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 13-Feb-2021 at 16:06
Originally posted by user8642

Јас помислив прво дека е тоа зградулето што го напикаа веднаш до студенскиот дом Пелагонија, ама не било тоа. Тамо ситуацијата е потрагична и од оваа.


еве ја ситуацијата

ул.Божидар Аџија

20142021Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 1768
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 13-Feb-2021 at 16:14
Ее на ова мислев.
Edited by user8642 - 13-Feb-2021 at 16:16
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.