build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Изградба и ентериери
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Помош, совет за купување стан.

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Triki View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 13-Jun-2020
Online Status: Offline
Posts: 35
  Quote Triki Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Помош, совет за купување стан.
    Posted: 16-Jun-2020 at 15:01
Здраво дечки, нов сум на форумов и не знам баш дали и е место на темава тука, не најдов посоодветно место на форумов.

Во потрага сум по мал стан во скопје, нешто измеѓу гарсоњера и еднособен.

Прашањето ми е, од искуство и ваши информации, која фирма има најдобар однос квалитет/цена. Најбитна ми е битна звучната изолација пред се. Не би инвестирал во стан каде што би се осеќал како да му го растам бебето на комшијата Или да добивам поплаки дека пуштам музика гласно. Работам со музика и знам некогаш ноќе да добијам идеја и да работам, секако со усул. Сега каде што живеам немам воопшто таков проблем.

Примарно во аеродром е потрагата, но доаѓаат во предвид предлози за било која локација со нормална цена.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 19705
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 16-Jun-2020 at 15:56
Здраво Трики,добредојде на форумот

Многу честа појава е лошата звучна изолација во повеќето од новите згради но од искуство би можел да го посочам Голден Арт(една од зградите во Стар Аеродром) каде имам престојувано и каде има солидна звучна изолација.Сепак ова е искуство од само една нивна зграда веројатно горе-долу со ист стил и квалитет тераат и кај новиве згради во градба(Урбан Гарден и ГА 09) но незнам колку ти е итна потрагата по нов стан.Се што досега имаат изградено е веќе распродадено е сега преостанува да видиш некој дали продава стан во тие згради.Исто така за добра звучна изолација имам слушнато дека имаат и Капитол Инженеринг но нивните објекти се во принцип низ Центар и Карпош и држат повисока цена.
Нека сподели некој ако има повеќе искуство од другиве новоградби Адора,Елена Лука и ред други.
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2692
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 16-Jun-2020 at 18:27
Golden Art имаат мали станови за продавање во Урбан Гарден на Трета Македонска Бригада: http://www.goldenart.mk/wp-content/uploads/2019/07/Urban-Garden-Katalog-Final-1.pdf. Другите згради се распродадени




Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Triki View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 13-Jun-2020
Online Status: Offline
Posts: 35
  Quote Triki Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 17-Jun-2020 at 11:13
Фала ви многу на одговорите.
Еве се впуштив во потрага по голден арт стан, со надеж дека од втора рака ќе најдам во веќе изграден стан. Би бил благодарен ако ми посочите и некоја алтернатива во нешто постари градби?
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down



This page was generated in 0.840 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.