build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Urban Jungle Residence - Карпош (зад Симпо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Urban Jungle Residence - Карпош (зад Симпо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6853
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Urban Jungle Residence - Карпош (зад Симпо)
    Posted: 16-Jun-2020 at 15:29
Не сум знаел дека ова се гради во Скопје...називот е Urban Jungle Residence
Локација на ул.Рузвелтова(позади Симпо)

http://reklama5.mk
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13137
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 17-Jun-2020 at 17:54
Ситуација на терен:

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6853
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 18-Jun-2020 at 12:54


Да не забележа случајно табла на градилиштето? Мислам дека инвеститор се Платинум Груп но неможе ништо официјално да се најде немаат ни веб,ни фб страна...

...
Уште неколку рендери и дел од ентериерот на објектот

http://reklama5.mk/

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13137
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 18-Jun-2020 at 13:16
Да, има табла, ама од предната страна, ова е од задната, од страната на Симпо.
За сè има вторпат
Back to Top
Graditelot View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 17-May-2016
Online Status: Offline
Posts: 67
  Quote Graditelot Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 18-Jun-2020 at 14:23
Треба само некој на северномакедонските инвеститори да им ја објасни конотацијата на англискиот термин urban jungle за да не тресат вакви називи за своите објекти.
Back to Top
Skopje1981 View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 02-Nov-2019
Online Status: Offline
Posts: 25
  Quote Skopje1981 Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 20-Jun-2020 at 12:06
Originally posted by Graditelot

Треба само некој на северномакедонските инвеститори да им ја објасни конотацијата на англискиот термин urban jungle за да не тресат вакви називи за своите објекти.
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 666
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 21-Jun-2020 at 17:21
Според локацијата, името е перфектно


Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6853
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 03-Jul-2020 at 11:17
Уште еден рендерhttps://www.facebook.com/homeinternationalmk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6853
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 05-Aug-2020 at 12:08


https://www.facebook.com/vizioneustandard
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6853
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 12-Oct-2020 at 16:51
Знае ли некој до која фаза стигна зградава,карабината веројатно е завршена??

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13137
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 12-Oct-2020 at 19:38
Карабината е завршена, моментално се работи на ѕидовите.
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.