build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени објекти - Urban Jungle (Platinum Group)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14946
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 18-Aug-2020 at 14:00
Originally posted by Théoden

Овој објект ќе има 24 станови?! Eeek2
https://www.facebook.com/platinumgroup.mk
Back to Top
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 462
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 18-Aug-2020 at 14:56
Денешни, ќе сликам уште како се одвива градбата, денес бегав од „топлото“And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14946
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 01-Sep-2020 at 12:00


https://www.facebook.com/platinumgroup.mk/
Back to Top
Graditelot View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 17-May-2016
Online Status: Offline
Posts: 74
  Quote Graditelot Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 02-Sep-2020 at 15:34
Тоа дневната и спалната се минијатурни, па малиот ходник изгледа огромно.
Ова треба гарсоњера да биде, а не двособен стан.
Back to Top
MKDSTRUGA View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Jun-2018
Online Status: Online
Posts: 358
  Quote MKDSTRUGA Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 02-Sep-2020 at 16:20
Goldern Art i Mega Akustik vo Aerodrom 4 soben ke ti napravat vo 41 m2
Back to Top
ehrlich View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 1362
  Quote ehrlich Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 03-Sep-2020 at 13:03
Почна реализацијата на ДУП-от значи. Отиде моево маало
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14946
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 16-Sep-2020 at 11:45
Хром
Се гради без табла кој е инвеститор, колкав габарит е, дали е издадена дозвола за градба.Тоа што е најлошо е што при копањето на овие темели, поткачени се темелите на соседната зграда, не внимавајќи при тоа дали ќе се оштети зградата и статиката.https://www.facebook.com/gjorce
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14946
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 16-Sep-2020 at 15:11
Каде е всушнсот ова поточно во Хром на која улица,ако може некој да ми посочи преку Google maps,според оградувањето да не е некој нов проект на Urban Jungle сепак се вели дека уште нема табла на градилиште?https://kanal5.com.mk/gragjanite-ne-sakaat-visokokatnici-od-opshtinata-tvrdat-deka-kje-ima-protok-na-vozduh/a439076
Back to Top
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 462
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 16-Sep-2020 at 16:57
Ова би требало да е „Кај Панко“ кое веќе не постои, ако гледаме според зградите од позади.

https://www.google.com/maps/@42.0028691,21.3717561,3a,75y,25.42h,87.62t/data=!3m6!1e1!3m4!1sxvgLIURHmSno_XOrfDgk-Q!2e0!7i13312!8i6656
And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14946
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 16-Sep-2020 at 20:43
Да тоа е локацијата се најавува петкатна зграда....некако премногу го актуелизираа Хром со доста нови згради во последно време. Очигледно куќите ќе прераснат во згради меѓу 3 и 5 ката.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14946
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 12-Oct-2020 at 16:51
Знае ли некој до која фаза стигна зградава,карабината веројатно е завршена??

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14142
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 12-Oct-2020 at 19:38
Карабината е завршена, моментално се работи на ѕидовите.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14946
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 15-Nov-2020 at 22:14
Се гради ли ова,излегоа ли над тарабите со карабината? Некој ако може од тој дел да направи фото апдејт би било супер.
Back to Top
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 462
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 18-Nov-2020 at 15:27
Еве денешни, се гради ама споро би кажал.And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14946
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #35 Posted: 22-Nov-2020 at 18:22
28.10.2020(од твитер)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14946
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #36 Posted: 07-Dec-2020 at 10:35
Платинум груп почнале уште еден нов проект повторно во Хром па за да не отварам многу нови нишки ги групирав сите нивни проекти во нишката што беше првично отворена за објектот зад Симпо а онаа Urban Jungle 2 во Хром ја избришав.
За последниов проект сеуште нема рендери

https://www.facebook.com/platinumgroup.mk/
Back to Top
MKDSTRUGA View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Jun-2018
Online Status: Online
Posts: 358
  Quote MKDSTRUGA Quote  Post ReplyReply #37 Posted: 07-Dec-2020 at 12:54
Ima render na samoto gradiliste, ako pominuvam od tamu ke go slikam. Koga tranzitiram niz hrom nakaj Gjorche go gledam renderot. Portokalovi crvenkasti briks e fasadata i golemi prozori kako na drugiot objekt. Se raboti za 5 kata zgradurija... Isto na renderot ima zelenilo na krovot (Poveke od prosechen lim na krovot ne ochekuvam).
Back to Top
Phiko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Aug-2020
Online Status: Offline
Posts: 148
  Quote Phiko Quote  Post ReplyReply #38 Posted: 08-Dec-2020 at 13:28
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14142
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #39 Posted: 08-Dec-2020 at 14:25
Баш фино ако испадне како на рендерот.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14946
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #40 Posted: 03-Jan-2021 at 10:32
Последниов проект во Хром го носи називот Opuntia

....

Проектот што им е во фаза карабина кај Симпо се вика Carnegia...

А ова е најава за некој нов проект незнам на која локација.Носи назив Euphorbiahttps://cactusconstruction.mk/проекти/
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.078 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.