build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени објекти - Urban Jungle (Platinum Group)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5359
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 03-Jan-2021 at 11:08
Е вака треба да изгледа зелен покрив, ама нашите власти даваат 95% попуст на комуналии за поткровје, наместо да дадат попуст за зелен покрив.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 05-Feb-2021 at 13:14
PLATINUM GROUP соработува со исклучиво проверени и светски познати компании со кои ви гарантираме сигурност во вашиот дом. Бетонот со кој што се изработуваат зградите произлегува од АД Гранит, проверена од овластени лабаратории арматурата внесува висока стабилност и квалитет на градбата.
Нашите подови се со ламинат.
Плочките кои се користат за нашите бањи и кујни се од италијанско производство кои што се лесни за одржување и нудат луксузен и уникатен изглед.
Санитаријата се произведува во Полска и поседува сертификат за квалитет, голема отпорност, функционалност и естетика за вашата бања.
Внатрешните врати се викоквалитетни кои гарантираат долгогодишно беспрекорно функционирање.
Влезната врата блиндор има сигурносна брава, заштита од гребење и трошење на декоративниот слој, тервол изолација која има одличен апсорбер и изолатор на звук.
Секој стан располага со сопствена вентилација независно од другите станови со посебен одлив на воздух.
Греењето и ладењето на станбениот простор ќе се одвива преку инвертер клима која што ќе има најголема ефикасност на греење и најголема ефикасност на ладење се со цел да има ниска потрошувачка на енергија.

https://www.facebook.com/platinumgroup.mk

-------------------
веб сајтот сеуште им е во изработка...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 11-Feb-2021 at 07:57
Urban Jungle 1-кај Симпоhttps://www.facebook.com/Lepenec-dooel-
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 11-Feb-2021 at 08:28
Originally posted by stef4o

Последниов проект во Хром го носи називот Opuntiahttps://www.facebook.com/gjorcePatriotsko/videos/931682454335200
Back to Top
Phiko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Aug-2020
Online Status: Offline
Posts: 148
  Quote Phiko Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 31-Mar-2021 at 10:42
Денешни, 31/03/2021 од објектот Urban Jungle 2 во Хром.

Две слики на крај од друг агол, објектот доминира над куќичките околу него:
Back to Top
Phiko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Aug-2020
Online Status: Offline
Posts: 148
  Quote Phiko Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 31-Mar-2021 at 10:43
Исто денешни од нивниот друг објект во Хром:Back to Top
Phiko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Aug-2020
Online Status: Offline
Posts: 148
  Quote Phiko Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 11-Apr-2021 at 14:18
Urban Jungle - Симпо, сликано денес од повеќе агли:

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 12-Apr-2021 at 12:55
Originally posted by stef4ohttps://www.facebook.com/platinumgroup.mk/


Слика на Phiko од објектов но беше објавена во општата нишка за резиденцијални објекти затоа ја користам и ја префрлам тука

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 13-Apr-2021 at 16:53
Опунтиа

https://skopskoeho.mk/foto-betonska-dhungla-vo-gorche-petrov-graganite-resheni-da-odat-do-vrvot-na-vlasta-za-da-ja-zaprat
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 23-Apr-2021 at 07:08
Originally posted by stef4o

Не сум знаел дека ова се гради во Скопје...називот е Urban Jungle Residence
Локација на ул.Рузвелтова(позади Симпо)http://reklama5.mk


https://www.facebook.com/Lepenec-dooel-
Back to Top
Ipkisija Meskosa View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 04-Apr-2021
Online Status: Offline
Posts: 22
  Quote Ipkisija Meskosa Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 03-May-2021 at 15:51


Edited by stef4o - 03-May-2021 at 16:19
Back to Top
ehrlich View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 1363
  Quote ehrlich Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 15-May-2021 at 13:48
Според информации од комшии, фирмава изгледа пропаднала. Не знам колку е точно, иако навистина веќе недела дена најмалку немам видено камион или работник на трите објекти во Хром.
Back to Top
Phiko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Aug-2020
Online Status: Offline
Posts: 148
  Quote Phiko Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 19-May-2021 at 05:50
Originally posted by ehrlich

Според информации од комшии, фирмава изгледа пропаднала. Не знам колку е точно, иако навистина веќе недела дена најмалку немам видено камион или работник на трите објекти во Хром.


Вчера поминав имаше активности на два од објектите кој ги видов. Слика од еден од нив, вчера исто:Edited by Phiko - 19-May-2021 at 05:52
Back to Top
MKDSTRUGA View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Jun-2018
Online Status: Offline
Posts: 359
  Quote MKDSTRUGA Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 19-May-2021 at 09:29
A koj e tretiot objekt. Jas znam dva se gradat na VOin Draskovik?
Back to Top
Phiko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Aug-2020
Online Status: Offline
Posts: 148
  Quote Phiko Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 08-Jun-2021 at 22:25
Денешни од двата објекта во Хром:Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 16-Jun-2021 at 12:51
Opuntia-Hrom

https://www.instagram.com/cactus_construction/
Back to Top
Phiko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Aug-2020
Online Status: Offline
Posts: 148
  Quote Phiko Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 16-Jun-2021 at 13:51
Не е ова Urban Jungle 3? И локацијата и рендерот е ист, и сликите што ги имаат од прогрес, се тие од таа локација.

Објектот уште го има на web страната на платинум, ама го видов сега и на линкot од Cactus.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 16-Jun-2021 at 17:51
Originally posted by Phiko

Не е ова Urban Jungle 3? И локацијата и рендерот е ист, и сликите што ги имаат од прогрес, се тие од таа локација.

Објектот уште го има на web страната на платинум, ама го видов сега и на линкot од Cactus.


Да тој е објектот,Кактус се проектанти за Платинум(Урбан Џангл).Нивни се сите проекти низ Хром што се градат незнам дали и Еуфорбиа што се гради во Капиштец е нивен проект ќе поминам деновиве па ќе видам.
Back to Top
Phiko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Aug-2020
Online Status: Offline
Posts: 148
  Quote Phiko Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 18-Jun-2021 at 22:03
Originally posted by stef4o


Да тој е објектот,Кактус се проектанти за Платинум(Урбан Џангл).Нивни се сите проекти низ Хром што се градат незнам дали и Еуфорбиа што се гради во Капиштец е нивен проект ќе поминам деновиве па ќе видам.


Не го знаев ова, фала за инфо.

И сликан објектот денес:

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 30-Jun-2021 at 17:07
Овој објект им е кај Симпо во Карпош 1,веројатно веќе во завршна фазаhttps://www.instagram.com/cactus_construction/
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.172 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.