build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени објекти - Urban Jungle (Platinum Group)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 234
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Phiko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Aug-2020
Online Status: Offline
Posts: 148
  Quote Phiko Quote  Post ReplyReply #61 Posted: 15-Aug-2021 at 19:32
Се работи на фасадата, денешна слика од едниот од објектите во Хром:

Back to Top
Ipkisija Meskosa View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 04-Apr-2021
Online Status: Offline
Posts: 22
  Quote Ipkisija Meskosa Quote  Post ReplyReply #62 Posted: 22-Aug-2021 at 13:21
Оваа некако како закочена ми делува:А другата, како и на сликата во претходниот пост, се работи на фасадата:

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15014
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #63 Posted: 23-Aug-2021 at 17:03
А има ли некој инфо што бидна со нивниот прв објект што го почнаа кај Симпо во Карпош 1? Би требало веќе да е фасадиран.
Back to Top
MKDSTRUGA View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Jun-2018
Online Status: Offline
Posts: 360
  Quote MKDSTRUGA Quote  Post ReplyReply #64 Posted: 24-Aug-2021 at 09:07
ako ne se lazam barem za zgradite vo hrom gi gradi nova firma kaktus ingeneering ili nesto slicno. Denes betoniraa posledna ploca na pogolemiot objekt koga pominuvav. Izgleda se restartiraa rabotite.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15014
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #65 Posted: 27-Aug-2021 at 07:20
Originally posted by MKDSTRUGA

ako ne se lazam barem za zgradite vo hrom gi gradi nova firma kaktus ingeneering ili nesto slicno. Denes betoniraa posledna ploca na pogolemiot objekt koga pominuvav. Izgleda se restartiraa rabotite.


Мислам дека Кактус се повеќе насочени како проектанти за Урбан Џангл

Еве подетално за нив

Кактус Констракшн – Скопје, дел од групацијата ГЕМАК и MALIQI GROUP е компанија која се занимава со инвестирање и изградба на станбено-деловни објекти.

https://cactusconstruction.mk
Back to Top
MKDSTRUGA View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Jun-2018
Online Status: Offline
Posts: 360
  Quote MKDSTRUGA Quote  Post ReplyReply #66 Posted: 27-Aug-2021 at 08:57
Originally posted by stef4o

Originally posted by MKDSTRUGA

ako ne se lazam barem za zgradite vo hrom gi gradi nova firma kaktus ingeneering ili nesto slicno. Denes betoniraa posledna ploca na pogolemiot objekt koga pominuvav. Izgleda se restartiraa rabotite.


Мислам дека Кактус се повеќе насочени како проектанти за Урбан Џангл

Еве подетално за нив

Кактус Констракшн – Скопје, дел од групацијата ГЕМАК и MALIQI GROUP е компанија која се занимава со инвестирање и изградба на станбено-деловни објекти.

https://cactusconstruction.mk


Mozno e, toa so me navede taka da mislam se sponzoriranite reklami za prodazba na stanovi vo pogolemata zgrada. Odkako se pojavi Kaktus malce po malce se odblokira izgradbata na taa zgrada. Pred nekoj den pominuvav tamu, i mislam deka ja stavija poslednata ploca (ne racunaj ki go plafonot koj isto treba da e betonski ako gore ima dvorovi kako na proektot).
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #67 Posted: 28-Aug-2021 at 15:23
Кај Симпо, има фасада од три страни

За сè има вторпат
Back to Top
Phiko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Aug-2020
Online Status: Offline
Posts: 148
  Quote Phiko Quote  Post ReplyReply #68 Posted: 30-Oct-2021 at 17:34
Денешни од едниот објект во Хром:


Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15014
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #69 Posted: 31-Oct-2021 at 12:36
Originally posted by Ipkisija Meskosa

Оваа некако како закочена ми делува:

Вчерашна состојба,споредено со апдејтот од 22 август има многу мал напредокhttps://www.facebook.com/EuroBetonMix
Back to Top
Phiko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Aug-2020
Online Status: Offline
Posts: 148
  Quote Phiko Quote  Post ReplyReply #70 Posted: 26-Dec-2021 at 19:05
Денешни, од објектот во Хром:

Edited by stef4o - 27-Dec-2021 at 11:28
Back to Top
skopje0001 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 06-Dec-2021
Online Status: Offline
Posts: 1
  Quote skopje0001 Quote  Post ReplyReply #71 Posted: 24-Jan-2022 at 11:02
Дали некој има инфо до која фаза е Urban Jungle 1 кај Рузвелтова?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15014
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #72 Posted: 24-Jan-2022 at 11:21
Originally posted by skopje0001

Дали некој има инфо до која фаза е Urban Jungle 1 кај Рузвелтова?


Таа им беше прва зграда имаше комплетирана фасада уште пред неколку месеци,веќе можно е да е вселива освен ако не успориле во внатрешните работи.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #73 Posted: 22-Mar-2022 at 17:59


За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #74 Posted: 25-Mar-2022 at 10:34
Само за потсетување:

рендери реалност:

За сè има вторпат
Back to Top
builder-ot View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 21-Feb-2022
Online Status: Offline
Posts: 51
  Quote builder-ot Quote  Post ReplyReply #75 Posted: 25-Mar-2022 at 10:46
WTF ?

Добро бе, не може некој да ги тужи за ова?

Какво срање побогу
< 2nd world >
Back to Top
doncho View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 16-Jan-2021
Online Status: Offline
Posts: 95
  Quote doncho Quote  Post ReplyReply #76 Posted: 25-Mar-2022 at 14:00
Убав џанглов. Шума
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 234

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.