build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени објекти - Urban Jungle (Platinum Group)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 4>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Станбени објекти - Urban Jungle (Platinum Group)
    Posted: 16-Jun-2020 at 15:29
Не сум знаел дека ова се гради во Скопје...називот е Urban Jungle Residence
Локација на ул.Рузвелтова(позади Симпо)

http://reklama5.mk
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 17-Jun-2020 at 17:54
Ситуација на терен:

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 18-Jun-2020 at 12:54


Да не забележа случајно табла на градилиштето? Мислам дека инвеститор се Платинум Груп но неможе ништо официјално да се најде немаат ни веб,ни фб страна...

...
Уште неколку рендери и дел од ентериерот на објектот

http://reklama5.mk/

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 18-Jun-2020 at 13:16
Да, има табла, ама од предната страна, ова е од задната, од страната на Симпо.
За сè има вторпат
Back to Top
Graditelot View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 17-May-2016
Online Status: Offline
Posts: 74
  Quote Graditelot Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 18-Jun-2020 at 14:23
Треба само некој на северномакедонските инвеститори да им ја објасни конотацијата на англискиот термин urban jungle за да не тресат вакви називи за своите објекти.
Back to Top
Skopje1981 View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 02-Nov-2019
Online Status: Offline
Posts: 25
  Quote Skopje1981 Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 20-Jun-2020 at 12:06
Originally posted by Graditelot

Треба само некој на северномакедонските инвеститори да им ја објасни конотацијата на англискиот термин urban jungle за да не тресат вакви називи за своите објекти.
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 900
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 21-Jun-2020 at 17:21
Според локацијата, името е перфектно


Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 03-Jul-2020 at 11:17
Уште еден рендерhttps://www.facebook.com/homeinternationalmk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 05-Aug-2020 at 12:08


https://www.facebook.com/vizioneustandard
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 10-Aug-2020 at 09:34
Наскоро URBAN JUNGLE 2 !
Зградата се наоѓа на ул. Воин Драшкоци бр.3, населба Хром, општина Ѓорче Петров.
24 станови и идеални површини создадени за вас и вашето семејство.https://www.facebook.com/platinumgroup.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 10-Aug-2020 at 14:53
Локациски би требало да е тука некаде...

Back to Top
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 462
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 10-Aug-2020 at 22:14
Оваа локација е веќе раскопана, куќата е урната и заградена е парцелата. Ќе сликам деновиве. Инаку целиот овој ред на куќи со последната промена на урбанистичкиот план добија маркици за градење на згради до 5-6 ката. Така да очекувајте и овој дел да прерасна во уште едно хаотична населбичка на Скопје. Јас сум само две улици подолу, и уште сега не може да се помине низ улиците од паркираните коли пред куќите, а замислете како ќе биде со мини зградички.
And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 11-Aug-2020 at 07:17
Фала за инфото,го означив проектот дека е во градба ако можеш направи некоја фотка од терен,на овие Платинум Груп проективе им изгледаат супер само да видиме какви ќе излезат во реалноста. Инаку да го згуснаа претерано и овој дел со тоа што ја зголемија катноста и куќите станаа згради...истиот тренд продолжува и во Мичурин и на други места а за жал паркингот и улиците се претесни и се помалку проточни. Некои маала воопшто не требаше да се чепкаат и да се дозволуваат згради.
Back to Top
Théoden View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 389
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 11-Aug-2020 at 14:40
Овој објект ќе има 24 станови?! Eeek2
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 11-Aug-2020 at 16:25
Originally posted by Théoden

Овој објект ќе има 24 станови?! Eeek2


Да тоа е трендот во сите нови згради 3-4 ката а по 30 стана имаат,ставаат по 7-8 стана на кат,максимално го користат просторот и во принцип нудат мали станови максимум 50м2.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 12-Aug-2020 at 15:52
од твитер,некој нека помогне за локација(местово што се руши носело назив Кај Панко веројатно некакво кафанче/скара)

Edited by stef4o - 12-Aug-2020 at 15:54
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 12-Aug-2020 at 17:33


Хром
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 14-Aug-2020 at 17:15
Originally posted by stef4o

од твитер,некој нека помогне за локација(местово што се руши носело назив Кај Панко веројатно некакво кафанче/скара)

Ќе никне петкатницаМестото претходноEdited by stef4o - 14-Aug-2020 at 17:17
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 17-Aug-2020 at 12:20
Дел од понудата на становиhttps://www.facebook.com/platinumgroup.mk
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5360
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 17-Aug-2020 at 12:32
Огромниот ходник може да се спои со спалната и да постане walk-in closet. Многу подобро искористен простор.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 4>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.