build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Деловни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

NIKO Business Centar

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8362
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1 Topic: NIKO Business Centar
    Posted: 10-Mar-2020 at 14:57
Нов трговски во Скопје во најава,незнам точна локација ова се извадоци од едно видео што го најдов на фб страната на Niko Home(има линк под сликите)

https://www.facebook.com/nikoh2002/
Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 714
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 19-Jul-2020 at 15:58
На раскрсницата меѓу булевар Србија и булевар Првомајска, на северозапдниот ќош отворено е ново градилиште (41.972663° N 21.459941° E). Има табла со рендер ама неможев во возење да сликам. Се вика Бизнис Центар НИКО и ќе биде прилично голем објект. Плацот претходно беше исто така на фирма "авто-нико" за увоз на половни автомобили. Нека стои отворена тема за кога ќе најдеме рендери, или па ако модераторите ги присоберат евентуални постари матерјали по форумов, доколку предходно имало а да незнам.

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8362
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 19-Jul-2020 at 21:01
Префрлив едни рендери од објект кој пред неколку месеци беше најавен за во Скопје како нов трговски ама не сум сигурен дали зборуваме за истиот објект? Можно е да се работи за овој објект бидејќи инвеститорите се од Штип и патем градат голема станбена зграда во Штип под називот Нико Хоум.
Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 714
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 19-Jul-2020 at 21:15
Вака слично изгледаше на таблата од надвор, боите така некоја светло кафеава накај златна. Во возење не приметив дали ги имаше балкавите, ама 90% треба да е ова. Инаку да газдите на авто-нико се од Штип.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8362
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 25-Oct-2020 at 18:00
Се случува ли некаква активност на оваа локација?
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 2446
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 25-Oct-2020 at 19:51
При крај се со карабината.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8362
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 25-Oct-2020 at 22:01
Фала за инфо,ако некому му е успат нека направи фотки,по интернет нема речиси ништо за овој објект. Беше најавен како некаков си мини трговски ќе видиме што ќе испадне.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8362
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 30-Nov-2020 at 08:12
od instagram

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8362
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 01-Dec-2020 at 12:40


https://www.instagram.com/niko2002realestate/

Edited by stef4o - 01-Dec-2020 at 12:40
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8362
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 06-Dec-2020 at 14:24
Таблата од градилиште(од инстаграм)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8362
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 31-Dec-2020 at 17:24
https://www.facebook.com/nikohomerestate
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.