build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Административни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Општинска зграда Прилеп

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
ovaj_stariov View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-May-2008
Location: Prilep
Online Status: Offline
Posts: 1309
  Quote ovaj_stariov Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Општинска зграда Прилеп
    Posted: 25-Aug-2008 at 15:34
Пред околу месец во Прилеп почна да се гради нова општинска зграда,зградата не е наполно нова туку реконструкција на поранешниот дом на АРМ.

Само овој рендер го најдов,но деновиве ќе одам до зградата има истакнато нови рендери,па воедно ќе видиме до кај е стигната реконстукцијата.
Edited by Cloverstack - 02-Nov-2008 at 20:54
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12066
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 25-Aug-2008 at 15:54
Дали можеби се работи за зградата што по малку се гледа зад дрвјата на оваа фотографија? (ја позајмив од твојата колекција Big%20smile)

Back to Top
ovaj_stariov View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-May-2008
Location: Prilep
Online Status: Offline
Posts: 1309
  Quote ovaj_stariov Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 25-Aug-2008 at 16:07
Да баш таа e,браво Clover
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9079
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 26-Aug-2008 at 09:25
Проектов го видов во претпоследниот број на Порта 3 но квалитетот на рендерот таму беше тапа па не го ни постирав. Ова е веќе подобро.
Back to Top
ovaj_stariov View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-May-2008
Location: Prilep
Online Status: Offline
Posts: 1309
  Quote ovaj_stariov Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 26-Aug-2008 at 12:43
Meне многу ме иритират зелените стакла.
Се надевам дека во живо ќе биде подобро.
Back to Top
ovaj_stariov View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-May-2008
Location: Prilep
Online Status: Offline
Posts: 1309
  Quote ovaj_stariov Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 27-Aug-2008 at 17:53
Eве ја и таблата што е извадена пред зградата,дава малку подобра слика како ќе изгледа објектот,се извинувам за лошиот квалитет(не по моја вина)

Дури некој успеал и да скине дел од неа Wallbash


Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12066
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 14-Sep-2008 at 03:20
Од веб сајтот на општината. Овој рендер е малку различен и повеќе ми се допаѓа. Се надевам дека се прави според оваа варијанта...
Edited by Cloverstack - 14-Sep-2008 at 03:23
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 14-Sep-2008 at 03:27
Previous

Овој делува пак многу гломазно со страниве што ги додале. Требале да се држат до оригиналниот рендер, што според мене е сосема достоен и нема никакви детали што ти бодат очи како на новиов.
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
maestro View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 02-Aug-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 505
  Quote maestro Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 14-Sep-2008 at 10:51

Не ми се допаѓаат многу ни едниот ни другиот рендер, но се надевам дека поубаво ќе излезе кога ќе го направат.

А чекајте малце, ова е некаде спроти чаршијата во Прилеп?? Или барем блиску?
Back to Top
ovaj_stariov View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-May-2008
Location: Prilep
Online Status: Offline
Posts: 1309
  Quote ovaj_stariov Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 17-Sep-2008 at 01:15
blisku e do carsijata na 200 metri
Back to Top
ovaj_stariov View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-May-2008
Location: Prilep
Online Status: Offline
Posts: 1309
  Quote ovaj_stariov Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 18-Apr-2009 at 11:40
Ајде малку освежување.
Има мали измени од рендерот.


build.mk, гради форумска историја
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1163
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 18-Apr-2009 at 14:20
ova ce bide mnogu dobra zgradaThumbs%20Up
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12066
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 18-Apr-2009 at 15:46
@ ovaj stariov

Претпоставувам на градилиштето нема табла со рендер од новава верзија иначе ќе си ја регистрирал.

Немаа ставено ни некој прозор за проба? Од искуство ме фаќа параноја, замислувам најлоши можни комбинации.
Back to Top
ovaj_stariov View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-May-2008
Location: Prilep
Online Status: Offline
Posts: 1309
  Quote ovaj_stariov Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 18-Apr-2009 at 16:27
Стои стариот рендер,се надевам дека зелените стакла се само за на слика,ако ги постават ќе биде страшно лошо.

Малку ми заприличува зградава на бункер,но се надевам дека по целосното завршување,кое треба да биде летово нема да биде лошо.
build.mk, гради форумска историја
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 18-Apr-2009 at 17:15
Зградава ми изгледа како дете на Рамстор и некоја трафика... Многу пати се имам изјаснето против (прекумерно) користење на алуминиумски профили, па можам да кажам дека кога ќе дојде до гласање објектов не добива над 2...
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
ovaj_stariov View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-May-2008
Location: Prilep
Online Status: Offline
Posts: 1309
  Quote ovaj_stariov Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 10-Jul-2009 at 19:40
Бев на поминување па направив една слика со телефон.
Почнале да ставаат и стакла,не изгледаат лоши.

Само ме интересира дали некој може да предпостави што можи да е онаа кула,целата е алуминиумска,без стакло.Question

build.mk, гради форумска историја
Back to Top
shyes View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Sep-2007
Location: Australia
Online Status: Offline
Posts: 259
  Quote shyes Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 11-Jul-2009 at 09:58
Кулата по мое може да е за лифт.

п.с. баш ме интересира зошто толку форумѓии мразат зелени стакла. хехе
Back to Top
ovaj_stariov View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-May-2008
Location: Prilep
Online Status: Offline
Posts: 1309
  Quote ovaj_stariov Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 27-Jul-2009 at 23:04

Edited by ovaj_stariov - 27-Jul-2009 at 23:08
build.mk, гради форумска историја
Back to Top
vardar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Mar-2008
Online Status: Offline
Posts: 1106
  Quote vardar Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 28-Jul-2009 at 02:04
Многу подобро одколку на рендерите али малце претерале со алуминиумските профили, од едната страна личи на складиште а не деловна зграда.
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9079
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 28-Jul-2009 at 11:48
Ти тргна со сликите овај_стариот Thumbs%20Up

Немам високо мислење за објектов но немам ни некое изразито негативно мислење.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.078 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.