build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Маџир маало
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Маџир маало

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 678
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
doncho View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 16-Jan-2021
Online Status: Offline
Posts: 55
  Quote doncho Quote  Post ReplyReply #141 Posted: 21-Mar-2021 at 17:50
Што е најжалосно цените за тие станови се исти како оние што се приклучени на централно (мултисплит знаеме колку кошта сите..). Ако го донесат законот да секоја нова зграда мора да е приклучена на централно тие први ќе ги качат цените 🙂 Муабетот ми е, секој купец треба да знае за што ги дава парите, ги интересира колата дали има греење на седишта а не им е гајле дали во станот ќе им брмчи клима 180 дена 24 часа..
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12451
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #142 Posted: 22-Mar-2021 at 00:32
Originally posted by doncho

Што е најжалосно цените за тие станови се исти како оние што се приклучени на централно (мултисплит знаеме колку кошта сите..). Ако го донесат законот да секоја нова зграда мора да е приклучена на централно тие први ќе ги качат цените 🙂 Муабетот ми е, секој купец треба да знае за што ги дава парите, ги интересира колата дали има греење на седишта а не им е гајле дали во станот ќе им брмчи клима 180 дена 24 часа..
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 13062
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #143 Posted: 03-May-2021 at 13:28
Обид за станче по секоја цена...Back to Top
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 419
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #144 Posted: 03-May-2021 at 22:48
Види вака...И за ова треба умешност и инвентивност!
And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 13062
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #145 Posted: 13-Jun-2021 at 07:03
Повеќесемејно домување, лок.Маџир Маало-Скопје

https://www.facebook.com/studio.kubika
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 13062
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #146 Posted: 18-Jun-2021 at 18:00
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 13062
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #147 Posted: 29-Jun-2021 at 11:05


https://www.facebook.com/prizma.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 13062
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #148 Posted: 09-Jul-2021 at 17:03
Наскоро на ул.Петричка бр.15 нов станбен објект на Билд Инвестна терен сеуште без активностBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 13062
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #149 Posted: 28-Jul-2021 at 10:29
На ул.Светиниколска бр.54 куќите се откупени од Sara Construction оние кои го градат проектот New Living во Гази Баба и веројатно наскоро ќе почнат и во маалово со нов објект
Попрецизно тука

Сега на вратите од куќата стои рендер од објектот што го градат во Гази Баба(постара моја фотка од декември)
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 13062
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #150 Posted: 17-Aug-2021 at 10:47
Денешни

1.На ул.Светиниколска бр.54 наскоро би требало да се почне нова зграда на Сара Констракшн

2.Ова зградиче предолго се гради,многу ретко има работници почнале нешто со ПВЦ дограма до 2 катBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 13062
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #151 Posted: 29-Sep-2021 at 14:21
од твитерBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 13062
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #152 Posted: 01-Oct-2021 at 11:25
од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 13062
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #153 Posted: 06-Oct-2021 at 17:14


https://www.facebook.com/aerofoto.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 13062
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #154 Posted: 14-Oct-2021 at 07:34


https://360stepeni.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 13062
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #155 Posted: 17-Oct-2021 at 17:26
од твитер

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 13062
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #156 Posted: 06-Nov-2021 at 18:30
Некако е многу слаб интересот за градење во маалото и покрај падот на мораториумот најава за нови згради има само на две места(посочено со жолтите стрелки)Штета што и по толку изгубено време немаше волја нешто навистина да се смени и значително барем да се окрупнеа парцелите за градба и да се ставеше крај на ваквите тесни импровизации.

Инаку дефинитивно уште во почетокот при првиот план(ако не грешам 2012-2013 негде) се згреши многу што се дозволи овој простор да биде со намена А2 можеше да биде со деловна или административна намена и многу повеќе зеленило и подобар изглед на објектите.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 13062
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #157 Posted: 25-Nov-2021 at 11:52
Originally posted by stef4oГи најдов овие рендери на веб сајтот на Тактик Архитектура и ми се чини дека се за овој објект но можеби грешам

THE TRIANGLE

проект: станбена зграда во Центар

статус: во реализација

клиент: приватен

површина: 780 м2

локација: Центар, Скопјеhttps://taktik.mk/projects/residential/59
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 678

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.