build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Комерцијални
  Active Topics Active Topics RSS Feed: La Plaza Kumanovo Mall
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

La Plaza Kumanovo Mall

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 295
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #1 Topic: La Plaza Kumanovo Mall
    Posted: 29-Aug-2020 at 13:53
Кога веќе се актуелизираше темата за трговски центри, еве што најдов на интернет за Куманово (се надевам дека нема веќе отворена нишка?)

Интернет страната http://www.likoproekt.com/mk/ нема многу информации.

Објектот се наоѓа веднаш до градскиот пазар на влезот во градот. Одноно тука --> 42°07'59.2"N 21°42'38.2"EВеќе е почната градбата, од понеделник ќе сликам, ама мислам дека нема некој позначаен напредок.

Инаку мое лично мислење е дека доколку се организира просторот како што треба со по некој ланец за брза храна или по некој „бутик“ тој дел како што е веќе активен, супер ќе им оди бизнисот. На градот дефинитивно му требаат нови комерцијални содржини.
And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7419
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 29-Aug-2020 at 14:24
The first shopping center with such dimensions and unique and modern design for the city of Kumanovo ′′ LA PLAZA MALL KUMANOVOhttps://www.facebook.com/likoproekt

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7419
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 29-Aug-2020 at 15:13
LA PLAZA KUMANOVO MALL

Oвој мол е комбинација на модерна архитектура која се состои од трговски центар и станови. Единствениот во градот Куманово со ваква големина што нуди европски стандарди и услови за удобност.

Сместено во срцето на градот, опкружено со јавни услуги како што се зелениот пазар, градинките, основното училиште „Наим Фрашери“, основното училиште „Бајрам Шабани“, гимназијата „Сами Фрашeри“, како и градската болница и многу други јавни услуги што ќе го олеснуваат животот на жителите кои ќе бидат дел од комплексот


ГРАДЕЖНА ИНФРАСТРУКТУРА
Комплексот е замислен во станбен и трговски центар, каде што целиот проект е со модерни линии, со практичен и функционален план, е совршено дизајниран. Исто така, паркирање со автомобили за жители и посетители е планирано на два ката во подрумот. Бројот на паркинзи одговара на бројот на станови и сето тоа само за да се овозможи живеење и престој во нашиот комплекс што е можно полесно и удобно.

Исто така, бројот на паркинзи е доволен и одговара на бројот на апартманите, каде што, освен за станарите, има паркинзи и за посетителите на комплексот, и сево ова само и исклучиво за да се направи што полесно и покомотно живеењето и престојувањето во нашиот комплекс.

Резиденцијата нуди уникатен и модерен начин на живот во исто време. Висококвалитетна конструкција, не само во станот, туку и на фасадата со уникатен декор.

БЕЗБЕДНОСТ
Современата архитектура и стилот на оваа Резиденција ќе ги надмине очекувањата и аспирациите на клиентите, и дефинитивно е сигурна инвестиција.

Карактеристика на нашата резиденција е визуелниот надзор (со видеокамери) и обезбедувањето на објектот 24 часа, каде што за сите тие што ќе одлучат да бидат дел од Комплексот, особено за нашите роднини кои се привремено во странство е големо олеснување со тоа што нивната инвестиција да биде надгледувана и сигурна.

ЗЕЛЕН ПОВРШИНИ
На просторите околу објектот му е дадена посебна важност на организација.

Зелените површини ќе бидат опремени со игралишта за деца, спортски објекти и се што е потребно за да се создаде релаксирачка и пријатна околина за жителите на Резиденцијата.

Целото вакво уредување на овие простори ќе послужи како рекреативно опкружување за жителите на новиот блок, кои ќе се чувствуваат привилегирани и среќни што станаа дел од нашиот комплекс.

likoproekt.mk

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7419
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 29-Aug-2020 at 15:31
Уште неколку рендери

http://www.likoproekt.com/mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7419
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 05-Sep-2020 at 17:30
od fbBack to Top
carver91 View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 09-Mar-2015
Online Status: Offline
Posts: 91
  Quote carver91 Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 20-Nov-2020 at 22:14
имате новости за retail park во Куманово?

https://kumanovonews.mk/vesti/kumanovo-ce-dobie-retail-park
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.078 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.