build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени згради и комплекси - Тетово
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени згради и комплекси - Тетово

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 456
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14991
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #101 Posted: 03-Feb-2022 at 14:39
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14991
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #102 Posted: 05-Feb-2022 at 17:46
Уште неколку рендери од Ривер Резиденсhttps://www.facebook.com/TheRiverResidenceTetove
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14991
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #103 Posted: 08-Feb-2022 at 16:06
Нов станбен проект планиран за Тетовоhttps://www.facebook.com/modium.studio/

Edited by stef4o - 08-Feb-2022 at 16:13
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14991
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #104 Posted: 17-Feb-2022 at 18:02
10.2021

Со задоволство ве известуваме дека компанијата ДЕАНТИС веќе започна со изградба на станбено -деловен објект, кој се наоѓа во центарот на градот Тетово!

https://www.facebook.com/DeantisMH
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14991
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #105 Posted: 21-Feb-2022 at 10:57
Originally posted by stef4o

Спроти општинатаhttps://www.facebook.com/agencija.chanak/videos/1380086545742704


https://www.facebook.com/premiumrailingsystems
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14152
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #106 Posted: 21-Feb-2022 at 11:40


О, еве некој инвеститор што не се плаши да употреби фасадна тула.
За сè има вторпат
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 2656
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #107 Posted: 23-Feb-2022 at 15:01
Позитивните трендови од Албанија и Косово навлегуваат и во западна Македонија или?

Како тргнало Скопје од европска авангарда ќе стане европска дупка.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14991
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #108 Posted: 23-Feb-2022 at 18:08
Originally posted by Staro Skopje

Позитивните трендови од Албанија и Косово навлегуваат и во западна Македонија или?
Како тргнало Скопје од европска авангарда ќе стане европска дупка.


Инвеститор е Про Билдинг кои веќе имаат изградено еден објект во Кисела Вода а сега градат кај Рампа.

https://www.facebook.com/probuilding1/videos/730977551219684
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14991
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #109 Posted: 24-Feb-2022 at 07:53
New project for residential building in Tetovo....

https://www.facebook.com/HM1440
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14991
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #110 Posted: 05-Mar-2022 at 16:08
октомври 2021(од фб)Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14991
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #111 Posted: 09-Mar-2022 at 18:23


https://www.facebook.com/edil.quartz.7
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14991
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #112 Posted: 08-Apr-2022 at 12:52
СОВЕТОТ НА ОПШТИНА ТЕТОВО ГО СУСПЕНДИРА ПЛАНОТ СО КОЈ ТРЕБАШЕ ДА СЕ ИЗГРАДАТ ТРИЕСЕТИНА ЗГРАДИ, А ЖИТЕЛИТЕ БАРААТ ПАРКСо мнозинство гласови, Советот на Општина Тетово донесе конечна одлука со која се суспензира Деталниот урбанистички план (ДУП) за урбаниот блок 57А во Тетово. Овој ДУП беше донесен во претходниот состав на Советот и според него, на просторот на кој се наоѓа пропаднатата фабрика „ШИК Јелак“ требаше да се изградат 31 објект, од кои најголемиот дел беа повеќекатници.

На донесената одлука ѝ претходеше обемна расправа помеѓу власта и опозицијата во Советот во која советниците од ДУИ го бранеа постоечкиот ДУП, додека советниците од мнозинството велеа дека со ваков ДУП е нарушен не само јавниот интерес туку на тој простор ќе се изгради голема бетонска џунгла, речиси без зеленило, со малку паркинг простор и како таков, тој план не е во интерес на граѓаните.

По едночасовна расправа, одлуката за суспензија на ДУП за блок 57А беше изгласана со 18 гласови „за“, 12 воздржани, а додека против немаше никој.

„Ова е една од наредните фази која е во насока на ревидирање на урбанистичкиот план за блок 57А, познат како ‘ШИК Јелак’“. Ние имавме претходна одлука за изработка на елаборат на постоечкиот ДУП од која се согледаа сите негативности на овој план, имавме мислење и од Министерството за транспорт и врски, и денеска Одлуката за ревидирање на овој план е усвоена. Сега следи ревидирање на процесот, односно отпочнување постапка за изработка на нов урбанистички план за овој блок преку кој ние цениме дека ќе се заштити јавниот интерес, односно јавните површини ќе бидат оптимизирани, а не како што се сега минимизирани“, рекоа советниците.

Локацијата кај „ШИК Јелак“ е дел од просторот за кој граѓанска иницијатива од Тетово бара да биде градски парк, оти овој град е единствен кој нема таков парковски јавен простор.

Постоечкиот ДУП за урбаниот блок 57А беше донесен од претходната локална власт на чело со градоначалничката Теута Арифи и уште тогаш предизвика големи несогласувања меѓу советниците од тогашната опозиција во Советот на Општина Тетово, но и покрај противењата ДУП-от беше усвоен од мнозинството советници.

https://sdk.mk/index.php/dopisna-mrezha/sovetot-na-opshtina-tetovo-go-suspendira-planot-so-koj-trebashe-da-se-izgradat-triesetina-zgradi-a-zhitelite-baraat-park/
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14991
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #113 Posted: 18-Apr-2022 at 13:54
Introducing the MODI RESIDENCE complex - Tetovo, which is located on the Ilinden road at the exit of the city towards Gostivar, in front of restaurant Trokadero.
We offer you apartments of different areas from 50 m2 - 120m2 with the possibility of interior design with our staff and parking spaces for every apartment..https://www.facebook.com/ModingConstruction
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14991
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #114 Posted: 24-Apr-2022 at 18:34
Нови станови за продажба во центар Тетовоhttps://www.instagram.com/konstruksioni_/
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14991
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #115 Posted: 30-Apr-2022 at 17:11
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14991
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #116 Posted: 02-May-2022 at 17:09
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14991
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #117 Posted: 17-May-2022 at 07:29
Počituvani klienti ,so zadovolstvo Ve izvestuvame deka denes na 16.05.2022 započna so gradba našiot najnov proekt za prodažba, objekt-Novogradba 2022-2023 vo sorabotka so investitorot "PDZ-invest" člen i sopstvenik na grupacijata "PALMA MALL" i "PALMA TRADE" DOO Tetovo.
Obezbedeni se site potrebni dozvoli, i predmotnilistovi za site stanovi vo istiot objekt,taka da i site idni kupci koj planiraat da kupat stan so namenski stanben kredit,so zadovolstvo možeme da ja im ja završime rabotata vednaš poradi nekolku delovni banki koj izrazija zadovosltvo i doverba da sorabotuvaat so našiot dokažan i cenet investitor "PDZ-invest" člen i sopstvenik na grupacijata "PALMA MALL" i "PALMA TRADE" DOO Tetovo.https://www.facebook.com/agencija.chanak/videos/3163810387232748
Carpe diem
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 456

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.