build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Нови згради кај Мак Ауто Стар - Маџари

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Нови згради кај Мак Ауто Стар - Маџари
    Posted: 18-Jun-2019 at 12:51
Originally posted by Џоле


Станбена зграда кај Мак Ауто Стар
Еве рендер

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13511
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 18-Jun-2019 at 13:28


Многу чудна локација за станбена зграда, буквално среде индустриска зона.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 18-Jun-2019 at 13:35

Ми го зеде зборот и јас токму тоа сакав да го потенцирам затоа прво и се посомневав дека станува збор за станбен објект бидејќи досега во околината се беа деловни објекти а колку што знам предвидено е да никнат уште неколку станбени објекти на овој простор.
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 2001
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 18-Jun-2019 at 19:46
Ајдеееее, а со месеци го гледам објектот ни на крај памет дека е станбена зграда...
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 25-Jun-2019 at 16:34
Новоградба има започнато нов станбен објект во Гази Баба(кај Мерцедес).Еве рендер

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13511
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 25-Jun-2019 at 22:52
Не дај боже да избегаат од дизајнот на 1980-та година. При крај сме на втората деценија на 21 век.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 25-Sep-2019 at 16:03
Нова зграда на Жикол во најава во Скопје немам инфо за поточна локација

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 03-Oct-2019 at 07:28
Близу Мак Ауто Стар-Гази Бабаfoto-Srdjan Adamovic SSC
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 15-Oct-2019 at 15:17
Некаде во близина на новата зграда на Мак Ауто Стар е отворено ново градилиште каде се издигнува оваа зграда,веројатно е во почетна фаза.Комплексот се нарекува S-Cube бидејќи веќе Жикол градат една 4-катна зграда во истиов дел....
Помалата зграда веќе е затворена карабина еве го рендерот и од нејзеwww.zikol.com


Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 15-Jan-2020 at 16:55
Веројатно се работи за овој проект на Жикол,близу Мак Ауто Старhttps://www.facebook.com/GAA-invest
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13511
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 23-Apr-2020 at 16:24
Зградата на Жикол кај Премиум Центар

Оваа што е во изградба е всушност на ВардарГрадба, а меѓу нив двете се гледаат темели на другата висококатница на Жикол:

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 24-Apr-2020 at 07:36
Originally posted by ЏолеОваа што е во изградба е всушност на ВардарГрадба, а меѓу нив двете се гледаат темели на другата висококатница на Жикол:Издигнатава карабина е на Новоградба,ова е рендеротhttps://www.novogradba.mk
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13511
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 24-Apr-2020 at 09:25


Можеби им ги смешав називите, ништо страшно...

Естетски убедливо едни од најлошите, заглавени во 1980-те години и никако да мрднат.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 24-Apr-2020 at 10:33
Овој дел некако многу ми е несвојствен за изградба на згради,некако ми е индустриски овој дел и поприфатливо би било изведба на деловни објекти нешто налик на Премиум Центар.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13511
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 14-Jun-2020 at 18:04


За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 10-Jul-2020 at 10:53
Поглед кон карабината на Новоградба зад Мак Ауто Старhttps://www.facebook.com/groups/787942044967923
Back to Top
Progress View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 23-Jul-2020
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Progress Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 29-Sep-2020 at 16:39
Zdravo na site,
Poslednovo vreme gledam stanovi i razgleduvav vo zgradite koi gi gradi Zikol vo Gazi Baba pod prestavnistvoto na Mercedes. Kako sto doznav cenata e 950-1000E + garazno mesto 3000-3500E. Bi ve zamolil ako nekoj ima da spodeli nekoe iskustvo so kvalitetot na gradba, ili bilo kakvo info okolu gradbite i lokacijata na koja se gradi.
Odnapred vi blagodaram!
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 29-Sep-2020 at 17:12
Па искрено локациски ми се доста чудни,тој дел некако ми е повеќе за индустрија и деловни објекти но еве веќе Жикол и Новоградба градат згради а во план чинам се уште неколку.За квалитет да сум искрен незнам не сум имал лично искуство ниту пак некој пријател да живее во нивни згради,би требало да е во рамки на некој просек но сепак нека сподели некој ако има искуство за нивниот квалитет.

Еве ги рендерите од двете згради на Жикол,следниве денови ќе ги префрлам сите материјали од општата во новава нишкаBack to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 746
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 30-Sep-2020 at 00:06
Originally posted by Progress

Zdravo na site,
Poslednovo vreme gledam stanovi i razgleduvav vo zgradite koi gi gradi Zikol vo Gazi Baba pod prestavnistvoto na Mercedes. Kako sto doznav cenata e 950-1000E + garazno mesto 3000-3500E. Bi ve zamolil ako nekoj ima da spodeli nekoe iskustvo so kvalitetot na gradba, ili bilo kakvo info okolu gradbite i lokacijata na koja se gradi.
Odnapred vi blagodaram!


1000 евра квадрат у Гази Баба во околина на патишта,голубарници и кал...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 30-Sep-2020 at 06:46
Еве какво е моменталното опкружување на зградите,можеби и би се средило но доста бавно судејќи по тоа дека низ градот има доста населби кои наводно се урбанизирани а при секој дожд пола улици се поплавени.

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.047 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.