build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Нови згради кај Мак Ауто Стар - Маџари
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Нови згради кај Мак Ауто Стар - Маџари

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 345
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12588
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #81 Posted: 17-Aug-2021 at 15:29
Градежни активности: Започнато е со лепење стиропор - припрема за изработка на демит фасадаhttps://www.facebook.com/CornerResidenceSkopje/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12588
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #82 Posted: 26-Aug-2021 at 16:51
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12588
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #83 Posted: 27-Aug-2021 at 16:46
Мултиофисhttps://www.facebook.com/groups/1018208674926359
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12588
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #84 Posted: 03-Sep-2021 at 11:18
Денешни

1.Корнер Резиденс 12.Комплексот згради на Жикол и една зграда на Новоградба

Зграда 57
бул.Киро Глигоров – СкопјеЗграда 55
бул.Киро Глигоров – СкопјеНовоградба,десно со скелињатаBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12588
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #85 Posted: 11-Sep-2021 at 12:16
Корнер Резиденс 2 веќе се стигнати до приземје

Се чини почнува расчистување на терен и ископ за Корнер Резиденс 3 кој делува многу добро на рендерите само штета што е на многу прометна/индустриска страна од градотhttps://www.instagram.com/stories/marai_dooel/2660288780489021308/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12588
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #86 Posted: 15-Sep-2021 at 07:31
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12588
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #87 Posted: 19-Sep-2021 at 08:29
Originally posted by stef4o

Зад овие две згради е отворено ново градилиште а парцелата е сопственост на
ДРУШТВО ЗА ГРАДЕЖНИШТВО,ПРОМЕТ И УСЛУГИ ЛУТАРИКО ДОО УВОЗ-ИЗВОЗ СКОПЈЕ,а останатите парцели во околината каде има и прилично големи површини се во сопственост на ДРУШТВО ЗА ПРОИЗВОДСТВО И ТРГОВИЈА МУЛТИ ОФИС ДООЕЛ СКОПЈЕ

https://www.facebook.com/Loki-Ingenering-RTL-105057094644236
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5307
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #88 Posted: 19-Sep-2021 at 11:46
Какви улички цртаат на бришан простор, тоа е невозможно!
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
Théoden View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 340
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #89 Posted: 19-Sep-2021 at 11:52
Previous

Од ДУП (парцела 50):

Back to Top
Vire View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 17-Aug-2021
Online Status: Offline
Posts: 34
  Quote Vire Quote  Post ReplyReply #90 Posted: 19-Sep-2021 at 11:54
Ауф како го запустиле местово...а имаше потенцијал со претставништвото на Мерцедес,со Хилтон па и со Фон до негде,да заличи на нешто поелитно да речеме,ама гледам му свршиле работа со транзициски чирчиња околу.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12588
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #91 Posted: 19-Sep-2021 at 13:22
Овој предел воопшто не требаше да има маркици за домување,можеше исклучиво да има деловни и индустриски намени какви што впрочем и има но сега од пред некоја година почнаа со првите згради и трендот продолжува.Овој дел е и една од најниските точки во градот каде има многу често магла и енормна загаденост,плус поглед и окруженост од магацините на Фершпед и други слични погони,депоа и сепарации.Но тоа е веќе парцелите се купени од неколку фирми и во иднина ќе се издигнат уште неколку згради.
Back to Top
Vasilij View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 09-Jun-2014
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 218
  Quote Vasilij Quote  Post ReplyReply #92 Posted: 19-Sep-2021 at 20:46
Во однос на висината (барем поред сателитските мерења на google earth) e повисоко за некои 7-8 метри од комплексот на 20тината згради во Ново Лисиче. Патем, кога има магла нема само на таа точка туку речиси сегде. Во однос на загаденоста, точно е дека до 202 Ново Лисиче бележеше највисоки стапки на загаденост на воздухот.
Во однос на локацијата пак истата е добра, со новиот булевар и мост за 2 минути(со кола) си кај East Gate, за 3-4 минути на железничка, за 2-3 минути во Автокоманда, за 2-3 минути кај Бисер...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12588
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #93 Posted: 20-Sep-2021 at 07:31
Текот на градба на зградата на Новоградба која сега веќе е во процес на фасадирањеhttps://www.facebook.com/Unika-Konstrakshn-1626790300975297
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12588
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #94 Posted: 01-Oct-2021 at 07:20
Corner Residence 1

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12588
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #95 Posted: 17-Oct-2021 at 16:18
Дел од завршената фасада на Корнер 1https://www.facebook.com/CornerResidenceSkopje/
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 345

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.