build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Нови згради кај Мак Ауто Стар - Маџари
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Нови згради кај Мак Ауто Стар - Маџари

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 7>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 13755
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Нови згради кај Мак Ауто Стар - Маџари
    Posted: 18-Jun-2019 at 12:51
Originally posted by Џоле


Станбена зграда кај Мак Ауто Стар
Еве рендер

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13983
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 18-Jun-2019 at 13:28


Многу чудна локација за станбена зграда, буквално среде индустриска зона.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 13755
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 18-Jun-2019 at 13:35

Ми го зеде зборот и јас токму тоа сакав да го потенцирам затоа прво и се посомневав дека станува збор за станбен објект бидејќи досега во околината се беа деловни објекти а колку што знам предвидено е да никнат уште неколку станбени објекти на овој простор.
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 2040
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 18-Jun-2019 at 19:46
Ајдеееее, а со месеци го гледам објектот ни на крај памет дека е станбена зграда...
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 13755
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 25-Jun-2019 at 16:34
Новоградба има започнато нов станбен објект во Гази Баба(кај Мерцедес).Еве рендер

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13983
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 25-Jun-2019 at 22:52
Не дај боже да избегаат од дизајнот на 1980-та година. При крај сме на втората деценија на 21 век.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 13755
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 14-Jul-2019 at 11:27
Зградата која Жикол ја градат во Гази Баба близу Мак Ауто Стар

Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 837
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 16-Jul-2019 at 00:55
Материјалот со кој се изработени балконските прегради е веќе виден и употребуван на еден куп згради,последен пример на една од новите згради до Сити Мол...
Ова другово е стандартниот кутија стил на кој сме навикнати...
Но да,за Скопје ова е феноменална и вонсеријска архитектура.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 13755
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 25-Sep-2019 at 16:03
Нова зграда на Жикол во најава во Скопје немам инфо за поточна локација

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 13755
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 03-Oct-2019 at 07:28
Близу Мак Ауто Стар-Гази Бабаfoto-Srdjan Adamovic SSC
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 13755
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 15-Oct-2019 at 15:17
Некаде во близина на новата зграда на Мак Ауто Стар е отворено ново градилиште каде се издигнува оваа зграда,веројатно е во почетна фаза.Комплексот се нарекува S-Cube бидејќи веќе Жикол градат една 4-катна зграда во истиов дел....
Помалата зграда веќе е затворена карабина еве го рендерот и од нејзеwww.zikol.com


Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 13755
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 17-Nov-2019 at 15:02
Ако не сум грешка ова би требало да е карабината за проектот на Жикол т.н S-Cube кој според локацијата е близу Мак Ауто Стар сепак не сум сигурен фотките се од Инстаграм

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 13755
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 30-Nov-2019 at 19:12
Зад зградата на Мак Ауто Стар очигледно има некои градилишта претпоставувам дека се две и дека се на Жикол на едното веќе е издигната карабината на оваа зградаА ископот и армирањето на темелна плоча веројатно е за другиот нивен објект

https://www.facebook.com/GAA-invest
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 13755
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 15-Jan-2020 at 16:55
Веројатно се работи за овој проект на Жикол,близу Мак Ауто Старhttps://www.facebook.com/GAA-invest
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13983
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 23-Apr-2020 at 16:24
Зградата на Жикол кај Премиум Центар

Оваа што е во изградба е всушност на ВардарГрадба, а меѓу нив двете се гледаат темели на другата висококатница на Жикол:

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 13755
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 24-Apr-2020 at 07:36
Originally posted by ЏолеОваа што е во изградба е всушност на ВардарГрадба, а меѓу нив двете се гледаат темели на другата висококатница на Жикол:Издигнатава карабина е на Новоградба,ова е рендеротhttps://www.novogradba.mk
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13983
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 24-Apr-2020 at 09:25


Можеби им ги смешав називите, ништо страшно...

Естетски убедливо едни од најлошите, заглавени во 1980-те години и никако да мрднат.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 13755
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 24-Apr-2020 at 10:33
Овој дел некако многу ми е несвојствен за изградба на згради,некако ми е индустриски овој дел и поприфатливо би било изведба на деловни објекти нешто налик на Премиум Центар.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13983
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 14-Jun-2020 at 18:04


За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 13755
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 10-Jul-2020 at 10:53
Поглед кон карабината на Новоградба зад Мак Ауто Старhttps://www.facebook.com/groups/787942044967923
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 7>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.142 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.